Błąd sonda lambda

Strona główna Forum Pomoc techniczna Błąd sonda lambda

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #80165
   Marcin Z.
   Uczestnik

   <p style=”text-align: left;”>Witam posiadam piec heiztechnik one 11kw.sterownik ht 900.wyskakuje mi alarm c”błąd sondy lambda”.i nie wyświetla mi się procent tlenu na głównym pulpicie wyświetlacza jak było do  tej pory.jak rozwiązac problem?</p>

  • #80169
   Marcin Z.
   Uczestnik

   Witam

   Posiadam piec heiztechnik one 11kw.sterownik ht 900.wyskakuje mi alarm ”błąd sondy lambda tlenu”.i nie wyświetla mi się procent tlenu na głównym pulpicie wyświetlacza jak było do  tej pory.mam wyswietlacz dotykowy.

  • #80242
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Sprawdź czy sonda jest wpięta do zasilania. Awaria sondy objawiałaby się wyświetlaniem tlenu 0%, brak parametru oznacza, że sterownik nie widzi sondy – problem z zasilaniem lub wypięty kabel RJ pomiędzy modułami.

  • #80324
   Malysz80
   Uczestnik

   <p style=”text-align: left;”>Witam podłączam się do tematu z czym u mnie zginęła też ikona tlenu i wyskakuje alarm  błąd transmisji , reszta ikon także znika i się pojawią  i nie można zmieniać nastawień ale piec cały czas chodzi.</p>

  • #80411
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Wygląda to na problem z komunikacją. Sprawdź wpięcie kabli z wtyczką RJ45 (takie jak internetowe).

    

  • #80786
   Ptah
   Uczestnik

   Mam takie sami problem jak wyżej.

    

   Nie mam ikonki od tlenu ale wyskakuje mi błąd” błąd sondy tlenu”

    

   2 lata i po sondzie?

  • #80787
   Ptah
   Uczestnik

   Od razu dodam że są 2 wtyki RJ45 odpialem wpialem i nic to oczywiście nie daje.

  • #80807
   Ptah
   Uczestnik

   Czy ktoś wie gdzie jest ta sonda bądź czujnik aby to przeczyscic bądź zobaczyć to chociaż.

    

   Dzisiaj na chwilę działał tlen, przy rozpalonym piecu pokazywało 10%. Teraz znowu ten sam problem.

    

   Jakiś serwis zagląda tu w ogóle na forum?

    

   Niecałe 2 lata i już awarie pieca to ciężko to widzę później.

  • #80808
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Rzuć okiem do instrukcji pieca one plus na stronę 9 https://heiztechnik.pl/wp-content/uploads/2022/11/DTR_ONE_PLUS__ONE_PLUS_BASIC_DTR_11_2022.pdf

   To nie jest ten sam piec co one ale konstrukcyjnie może być zbliżony i instrukcja nakieruje cię na lokalizację sondy w twoim piecu.

  • #80813
   Ptah
   Uczestnik

   Z tego co widzę to u mnie jest porblem z brakiem zasilania. Nie świeci się kontrolka od płytki od sondy.

   Więc domyślam się, że uszkodzona płytka.

  • #80814
   Ptah
   Uczestnik

   Może jakiś bezpiecznik jest na płytce, który się spalił ale pewnie samemu nie można nic robić 😉

    

   Ogólnie pięć teraz działa bez tej sondy, czujnika tlenu.

   Nie mam w ogóle okienka tlenu w menu pieca.

   • #81555
    Fenr1r
    Uczestnik

    Ptah, czy udało się rozwiązać problem?

    U mnie zachowanie było identyczne – znikające okienko z tlenem + komunikaty o błędzie sondy tlenu, sporadyczne powroty ikony i wyświetlanie odczytu. Na module OPS migała czerwona dioda AWARIA. Odłączyłem od modułu OPS sondę (zielone szerokie złącze). Od tego momentu okienko z tlenem już nie znika, nie pojawiają się też komunikaty o awarii sondy tlenu. Odczyt tlenu oczywiście stałe 0%. Podczas pracy kotła na module OPS świeci się zielona dioda STATUS, brak sygnalizacji awarii.

    Serwisanci HT – jakieś sugestie, gdzie leży problem? Czy sonda po 3 sezonach dokonała żywota?

  • #81711
   daniel gilecki
   Uczestnik

   Witajcie.

   U mnie to samo, piec niedługo po gwarancji i zaczęły się problemy z sondą. Błędy komunikacji, wartości na wyświetlaczu ,,0″, na wyświetlaczu ikonka grzejnika, że zawór otwarty a tymczasem kaloryfery zimne. Jakieś dziwne okrojone MENU, brak możliwości zalogowania sie do MENU SERWISOWEGO -kod niepoprawny.

   Najgorsze z tego co znalazłem, ze ta sonda to chyba komplet z modułem  a cena wręcz odstrasza, prawie 1,5 tyś. Fajnie, że w urządzeniu, które ma pracować ileś tam lat i nie kosztuje 1000zł, chwile po gwarancji padają takie sprawy. w 2017 roku kupiłem nowe auto z salonu, warte 120 tyś i dziś mam 210 tyś przebiegu. Proszę mi uwierzyć, że dopiero miesiac temu wymieniłem akumulator i to jest pierwsza usterka w tym aucie. Prawdę mówiąc, akumulator to nawet część eksploatacyjna ale reszta włącznie z niby mega awaryjną skrzynią DSG działa (pomimo mojej cięzkiej nogi czasem). Chciałoby się aby takie piece też były tak bezawaryjne gdyż są to drogie urzadzenia przewidziane na ileś tam lat! pracy a nie tylko okres gwarancyjny

  • #81716
   Fenr1r
   Uczestnik

   Rozwiązałem problem u mnie występujący. W sterowniku OPS kondensator 25V 2200uF był lekko wybrzuszony, wymieniłem więc na nowy. Dodatkowo wykręciłem sondę lambda z kotła, przeczyściłem wszystkie otworki w jej głowicy i wyciągnąłem zabrudzenia odkurzaczem. Wszystko działa prawidłowo, poprawiły się odczyty i przestały wyświetlać awarie sondy tlenu. Status modułu OPS podczas pracy kotła wyłącznie zielony.

  • #81964
   fucz
   Uczestnik

   Dzień dobry.

   U mnie to samo. Dwa i poł sezonu pracy i pojawił się błąd sondy lambda. Diody się nie świecą. Na początku pomagało wypinanie kabla RJ (lub odłączenie kotła z prądu)- wskazanie na chwilę wracało

   Trochę słabe to rozwiązanie skoro pół roku po gwarancji siada płytka od sondy lambda.

   Pytanie można jakoś wprogramować tą sonde z softu? Bo teraz jakakolwiek zmiana nastaw pracy kotła powoduje wyświetlenie błędu sondy.

   Jestem rozczarowany jakością tego dodatkowego dobrodziejstwa.

  • #82051
   fucz
   Uczestnik

   Po 2 miesiącach pracy kotła bez sondy – kocioł „zarósł” totalnie (oczywiście przestał też pracować bo nie miał już przepływu spalin). Zawirowywaczy nie można było wyszarpać bez wypalania osadu palnikiem gazowym.

   Przy okazji czyszczenia kotła rozebrałem moduł sondy lambda – spuchnięty kondensator 25V 2200uF.

   Wymiana kondensatora za 1 zł przywróciła wskazanie sondy.

   Trochę niefajnie że każecie sobie płacić sobie za ten moduł prawie 1500 zł, a przeglądając zasoby internetu okazuje się że z tym kondensatorem w module to powszechny temat (wada fabryczna?)

Oglądasz 14 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.