Czasowe załączenie C.O. RED ONE 20kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna Czasowe załączenie C.O. RED ONE 20kw

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60929
   Tomekoref
   Uczestnik

   Witam kupiłem kocioł  red one 20kw instalator bedzie go montował za ok dwa tygodnie  z racji tego że mam jedną łazienkę którą w lecie trzeba dogrzać więc chciałem żeby kocioł załączył C.O. np. o godzinie 17:00 i wyłączył o 19:00 czy jest taka możliwość, lub co by trzeba było zrobić żeby załączyło o odpowiedniej godzinie C.O. zaznaczam kocioł posiada sterownik HT-900 touch

  • #60933
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Kocioł na paliwo stałe w okresie letnim zazwyczaj pracuje tylko do podgrzewania CWU – załącza się tylko, gdy temperatura na zbiorniku CWU spadnie o określoną ilość stopni.

   W przypadku trybu ogrzewania kocioł musiałby całą dobę utrzymywać temperaturę na kotle w celu zapewnienia grzania wspomnianej łazienki – zależnie czy byłyby to grzejniki czy podłogówka. W trybie Zima (ogrzewanie) nie przewidujemy czasowej pracy kotła, ponieważ kocioł na paliwo stałe musi pracować na określonej wysokiej temperaturze i kilkukrotne w ciągu dnia starty na zimno skracałyby jego żywotność (korozja niskotemperaturowa).

  • #60932
   Tomekoref
   Uczestnik

   Więc jaki byłby najlepszy sposób na dogrzanie przez dwie godziny łazienki?

   ( ze względu na wiek rodziców którzy potrzebują ciepła)

  • #60931
   SERWIS1
   Opiekun forum

   W takim wypadku uruchomienie kotła w tryb zima może być jedynym rozwiązaniem. W celu określenia godzin ogrzewania można zastosować na tym obiegu termostat pokojowy, który będzie nakazywał grzanie  (załączeniem pompy) tylko w określonych godzinach.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.