Czyszczenie palnika w kotle HT ONE 15

Strona główna Forum Pomoc techniczna Czyszczenie palnika w kotle HT ONE 15

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61130

   Witam forumowiczów jestem tu nowy i chciałbym się z wszystkimi przywitać 🙂 Ww kocioł posiadam już przeszło rok do tej pory hulało wszystko na tip top, aż do połowy stycznia. Mianowicie zacina mi się zgarniacz szlaki zawsze w tym samym miejscu wyczyściłem go jak to tylko najlepiej możliwe ale nie pomogło. Co dziwne przy próbie prewencyjnego czyszczenia palnika kociło nie przechodzi w tryb wygaszania tylko od razu do trybu czyszczenia. I w taki sposób piec nie zaprzestaje podawać paliwa przez szczelinę w zgarniaczu zsypuje pellet do popielnika i zapala go robiąc jeden wielki ogień w całej komorze spalania. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy jest jakiś łatwy sposób na wydostanie zgarniacza bez demontażu całego siłownika ? Dziękuję za udzieloną pomoc 🙂

  • #61133
   Patrol
   Uczestnik

   Cześć. A możesz opisać zacięcie? Tzn wysuwa się i nie może się cofnąć? Na ile (cm się wysuwa ( na oko)? Jak to działa w trybie testu ( w sterowniku bodajże menu test wyjść)?

  • #61132
   SERWIS1
   Uczestnik

   Na siłowniku jest czarny przycisk do rozblokowania napędu – przytrzymujesz go i możesz wtedy ręcznie pchnąć podłogę celem jej otwarcia/zamknięcia.

   Przyczyn blokowania może być kilka. W pierwszej kolejności sprawdź czy coś się nie przykleiło do płaszczyzny podłogi – od strony paleniska (jeżeli rok pracowało bez problemu to raczej jakiś przyklejony element blokuje podłoga.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.