Heiztechnik red one i praca

Strona główna Forum Pomoc techniczna Heiztechnik red one i praca

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61692
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   witam,

   posiadam kocioł Heiztechnik red one i mam pytanie mianowicie: zadana temperatura kotła to 70 stopni, czy podczas pracy  kotła to normalne ze jego temperatura wynosi 55 stopni i wzrasta dopiero wtedy kiedy w domu zostanie uzyskana zadana temperatura i piec pzrestaję oddawać cieplo na grzejniki?

  • #61702
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Ogólnie, to nie.

   To nie jest normalne przy obecnych temperaturach, pod warunkiem, że piec ma na tyle mocy aby ogrzać twój dom przy -20 stopniach.

   Na początek trzeba wykonać przeważenie podawania. Problem może wynikać że zbyt małej dawki paliwa czego powodem może być błędnie wprowadzona wartość wydajności podajnika. W instrukcji jest jak to wykonać. Taką operację wykonujesz co dostawą lub zmiana paliwa.

   Musisz nam też napisać jak sterujesz temperatura puszczana na układ CO.

   I też możesz dać więcej informacji o twoim domu i mocy pieca.

    

   Pozdrawiam

  • #61701
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   pellet przeważony, wyszlo 13,9 kg.  posiadam sterownik pokojowy firmy tech. co więc może byc przyczyną? gdzie szukac? do tej pory wszystko działało ok

  • #61700
   Patrol
   Uczestnik

   Bez znajomości instalacji to tylko wróżenie.. Na pierwszy rzut oka wygląda to na duży rozbiór ciepła (np. termostat/y grzejnikowe na full). Masz ochronę powrotu?

  • #61699
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   tak mam ochronę powrotu. do tej pory wszystko działało tak jak powinno, a posiadam ten piec od roku, ale od jakiegos czasu wlasnie zauwazylem ze bardzo długo schodzi mu aby złapał zadaną temperaturę, podczas pracy i nagrzewania domu nie dochodzi temperatura do zadanych 70 stopni a oscyluje w granicy 55 dopiero po nagrzaniu pomieszczen do zadanej temperatury rosnie nieco szybciej i dobija do 70 stopni

    

  • #61698
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Takie zjawisko może występować gdy na instalacji nie ma zaworu mieszającego – wtedy cała gorąca woda płynie na instalację i kocioł nie osiągnie zadanej temperatury gdy odbiory ciepła są równe wytwarzanej mocy.

  • #61697
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   a wasz kocioł nie posiada zaworu mieszającego? w instrukcji czytam ze jest zamontowany

  • #61696
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Wersja ONE (bez basic) ma zawór mieszający na jeden obieg.

   Ważne jest aby nastawa zaworu nie była wyższa niż nastawa kotła -10 stopni C. Ponadto czy w instalacji nie występuje drugi obieg grzewczy bez zaworu mieszającego?

  • #61695
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   wystepuje tylko jeden obieg grzewczy, piec pracował ponad rok idealnie i teraz zaczeły sie wlasnie takie problemy, potrafi spalic 2 x tyle opalu na dobe niz do tej pory, więc cos musi buyc jednak z nim nie tak tym bardziej ze warunki pracy się mu nie zmienily a temperatura na zewnatrz nie  jest niewiadomo jak niska

  • #61694
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Ilość paliwa jest ściśle uzależniona od odbiorów ciepła przez budynek. Możliwe, że kocioł pracuje na innej mocy niż poprzednio. Czy była zmiana paliwa (nowa dostawa)? Jeżeli była to czy było zrobione przeważenie wydajności podajnika, której wartość została wpisana do sterownika.

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.