Heiztechnik Red one i zbyt wysoka temperatura kotła

Strona główna Forum Pomoc techniczna Heiztechnik Red one i zbyt wysoka temperatura kotła

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #61985
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      witam,

      posiadam Piec Heiztechnik Red One 11 Kw, ostatnio zauwazylem ze temperatura zadana kotła wynosi 75 stopni, a piec nagrzewa się do 85 stopni, jednocześnie pomimo ustawienia temperatury na sterowniku pokojowym niższej niż jest obecnie w pomieszczeniu piec puszcza temperature na grzejniki, czym moze to byc spowodowane, instalator mowi ze najprawdopodobniej wynika to z zatkanego zaworu zwrotnego jakimś zanieczyszczeniem. proszę o każdą porade i sugestię

    • #62001
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Samo przebijanie zadanej może wynikać z paru czynników:

      • Zbyt duży ciąg komina. Masz regulator ciągu kominowego RCK?
      • Źle ustawionego podawania. Robiłeś przeważnie podawania podajnika i korektę ustawień ? To może powodować szybkie osiągnięcie temperatury zadanej i pozostanie większej ilości paliwa, które trzeba wypali podczas wygaszania.
      • Możesz mieć zbyt wysoko ustawiony nadmuch.
      • Może występować sytuacja gdzie szybko zmniejszasz ilość energii odbieranej z pieca co powoduje szybki wzrost temperatury i jednocześnie masz na tyle paliwa na palniku, że wystarcza na podbicie temperatury pieca. Pamiętaj, że w tym piecu jest bardzo mało wody.

      Zawór zwrotny możesz ostukać, może puścić.

      Sprawdź czy pracuje pompa co.

      A, i w sumie jak masz podpięty sterownik pokojowy i czy to jest jakiś uniwersalny sterownik czy dedykowany do twojego pieca?

       

       

       

    • #62000
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      to tej pory wszystko działało bez zarzutów ponad 1 rok, czy może to byc  spowodowane  zmianą pelletu którym palę? bo w tym momencie akurat korzystam z innego niz do tej pory?

      sterownik ktory posiadam to sterownik firmy Tech

      kiedy mogę sprawdzić czy pracuj pompka? na postoju pieca wyciągam przewod z prądu i nie slyszę zadnej roznicy

      czy ten wzrost temperatury ponad zadaną jest w jakiś sposob szkodliwy dla pieca?

    • #61999
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Po zmianie pelletu i w sumie po każdej dostawie powinieneś zmierzyć wydajność podajnika oraz skorygować ja w sterowniku a także skorygować nadmuch.

      Może być tak, że masz większe podawanie niż poprzednio i pięć dostaje za dużo paliwa i nie jest w stanie łagodnie wychamować.

       

      Jak poprzednio działało poprawnie to zacznij od przeważnie podawania.

       

      To czy pompka działa najprościej sprawdzić będąc w kotłowni.

    • #61998
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      mogłbym prosić o instrukcję jak to zrobic?

    • #61997
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Instrukcja jest na stronie 16

      https://heiztechnik.pl/wp-content/uploads/2021/06/ONE__ONE_BASIC_DTR.pdf

      IMG_20210919_212806

      Załączniki:
    • #61996
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      niestety po przewazeniu dalej to samo, piec  pzrebija zadaną temperaturę, a na powrocie nie osiaga zadanej temperatury  55 stopni tylko dochodzi do 42-43 stopni. jakieś pomysly ??

    • #61995
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Trochę to dziwne.

      Skoro masz odbiór ciepła to nie powinien tak przebijać. Chyba, że to się dzieje jak zapotrzebowanie na ciepło radykalnie spada. Wtedy jedyne co możesz zrobić to obniżenie mocy.

      Możesz obniżyć temperaturę zadaną pieca na 70 stopni. To powinno odsunąć maksimum przebicia ale też zmniejszy czas postoju.

      Czy to przebicie zdarza się przy każdym paleni czy raczej co jakiś czas?

      Inna sprawa, że obecnie jest jeszcze ciepło. Dom nie ma dużych odbiorów i zanik zapotrzebowania na ciepło będzie się zdążał często.

      Rozumiem, że komin masz odpowiedni do tego pieca oraz masz regulator ciągu kominowego RCK?

      Dmuchawę wyciągową masz sterowana. Sądy lambda?

       

      Zanim zmniejszysz moc pieca skontaktuj się z serwisem. Jak masz dobrze dobrany pięć to nie powinno to być konieczne.

    • #61994
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      wlasnie chodzi o to ze po przelączeniu z trybu letniego zdaza się to za kazdym razem, komin jest dobrany odpowiednio, dziwi mnie ta sytuacja poniewaz piec jest uzytkowany rok i dopiero teraz pojawila się ta usterka. piec posiada sondę lambda, obawiam się ze pewnie skonczy się na wezmawniu serwisu, mam nadzieje ze usterkę usuną w ramach gwarancji

    • #61993
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Najpierw, będąc przy piecu zadzwoń do serwisu.

      Dużo problemów da się rozwiązać przez telefon.

      W pierwszym sezonie pięć był odpalony już przy niskich temperaturach?

       

      Jest jeszcze jedna opcja. Można zrobić reset do ustawień fabrycznych i zacząć od początku. Najlepiej zrobić to mając serwis na telefonie. Poprowadzą cię przez konfigurację.

       

      A tak swoją drogą. Czyściłeś piec po poprzednim sezonie? Zwłaszcza za popielnikiem w części odprowadzającej spaliny. Może tam się nazbierało popiołu.

    • #61992
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Kocioł w przypadku przekroczenia temperatury maksymalnej  80 stopni C prewencyjnie zrzuca nadmiar ciepła na grzejniki i CWU. Ma to związek z małym odbiorem ciepła przez instalację i zbyt dużą mocą na kotle.

       

      W pierwszej kolejności obniż temperaturę kotła na 70 stopni C.

      Następnie wspólnie z serwisem (tel. 664 784 500, 664 784 600, 664 784 700) podnieś parametr zakres modulacji na 15 stopni C – spowoduje to szybsze obniżanie mocy palnika w przypadku braku odbioru ciepła przez instalację.

    • #61991
      Wojciech Czapla
      Uczestnik

      Drogi serwisie,

      dziekuję za wiadomosc,kontaktowalem się kilkukrotnie  z serwisantami, i niestety zmiana  ustawień nic nie pomogła, piec w dalszym ciągu mimo ustawienia na 70stopni przegrzewa się do 80 stopni.

    • #61990

      Witam. Jeśli Piec  osiągnie max. temperaturę pieca. (ustawia się to w menu) no musi puścić wodę na grzejniki żeby się schłodzić. U mnie w kotle ONE 11 KW tak to działa.

      Jeśli chodzi o nagrzewanie się do wyższych temp. niż tej zadanej to proszę powiedz czy chodzi o to ze piec wyłącza ci się przy zadanej temp. a potem się jeszcze z rozpędu nagrzewa na postoju ?

    • #61989
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Prędzej chodzi o to, że pięć dobija do zadanej i w trakcie wygaszania przebija o te 10 stopni i wtedy następuje decyzja o ochronie pieca poprzez puszczenie wody na kaloryfery.

       

    • #61988

      To jest naturalna sprawa w tym picu i oznacza ze pracuje on z mocą znacznie większą niż zapotrzebowanie w danym momencie (według moich obserwacji).

    • #61987
      SERWIS1
      Opiekun forum

      W przypadku, gdy odbiory budynku są bardzo małe ważne jest aby zmniejszyć moc maksymalną (oraz nadmuch mocy maksymalnej). Spowoduje to zmniejszenie mocy na wszystkich progach aż do mocy minimalnej – mniejsza ilość paliwa na palniku przed wygaszaniem.

Oglądasz 15 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.