Heiztechnik TR-Tronic 900 15KW Problem z osiągnięciem temperatury

Strona główna Forum Pomoc techniczna Heiztechnik TR-Tronic 900 15KW Problem z osiągnięciem temperatury

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #61482
      Rafał
      Uczestnik

      Witam,

      Posiadam piec Heiztechnik TR-Tronic 900 15KW.

      Problem polega na tym że jakąkolwiek temperaturę bym na nim nie ustawił to piec nie jest w stanie przekroczyć 43/44 stopni przez co piec chodzi dosłownie cały czas i zużycie pelletu jest ogromne. Zrobiłem dziś ważenie poprzez Test wyjść i wyszło mi 6,72 kg a w ustawieniach serwisowych skala zaczyna się od 8kg więc nawet nie mogę tej wartości ustawić. Co może być tego przyczyną? Podejrzewam że podawanie pelletu jest zbyt małe przez co piec nie zdąży się nagrzać i puszcza na dom temperature 40-45 stopni, a że dom nie jest zbyt dobrze ocieplony to nie jest to wystarczające na ogrzanie i tak się zapętla.

      Czy powinienem w takiej sytuacji wezwać serwis czy samemu próbować ustawić piec?

       

      Pozdrawiam,

      Rafał

    • #61484
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Możesz na początek sprawdzić czy w podajniku nie masz dużej ilości trocin. Ograniczają podawanie paliwa.

      Pellet o podawania poniżej 8kg/h to nie najlepszy materiał.

      Możesz oszukać piec poprzez ustawienia podawania na 8kg/h i obniżenie kaloryczności paliwa do 4kwh, co spowoduje podawanie większych dawek paliwa.

      Sprawdź też jak wygląda pellet w workach. Czy jest tam dużo trociny i czy same groszki rozsypują się w palcach. Jeżeli tak jest to paliwo albo jest bardzo słabej jakości albo dostało wilgoci.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.