HIT Pellet 24kw postój

Strona główna Forum Pomoc techniczna HIT Pellet 24kw postój

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79703
   teon
   Uczestnik

   Witam,

   Zauważyłem ostatnio taki problem. Piec po nagrzaniu wody w zasobniku przechodzi do postoju mimo, że temperatura  na sterowniku pokojowym jest dużo niższa od zadanej.

   Moc kotła 24KW. Temperatura kotła 75 stopni. Histereza 20 stopni.  Przejście na moc pośrednią 12 KW 12 stopni. Przejście na moc minimalną 6 KW 7 stopni. Obniżenie nastawy zaworu 15 stopni. Dom kostka 260 m2, nie0cieplony okna plastik. Sterowanie pokojowe + pogodowe (10 – 37 stopni, -10 63 stopnie). Pellet przeważony 8,8 kg/h/. Pompa działa cały czas, nie jest wyłączana od termostatu.

   Rozumiem, że piec przeszedł w tryb postoju, ponieważ za nim zawór się otworzył nie było wystarczającego odbioru z ciepła z kotła i piec się wygasił. Co mogę zmienić w ustawieniach aby zapobiec postojowi i ponownemu rozpaleniu się kotła po nagrzaniu wody w zasobniku.

    

    

   • Ten temat został zmodyfikowany 1 rok, 6 miesięcy temu przez teon.
  • #79713
   Patrol
   Uczestnik

   Cześć

   jeśli odczyt z termostatu pokojowego miałby sterować pracą kotła to w sterowniku musiałaby być taka nastawa. W innym przypadku odczyt z termostatu koryguje tylko grzewczą. Sygnałem na start jest spadek temp. kotła o wartość histerezy.

  • #79726
   teon
   Uczestnik

   Ok jeśli chodzi o termostat wszystko działa ok, obniża temperaturę tak jak trzeba tylko problem jest taki, że piec kończy grzać wodę w zasobniku i za nim instalacja odbierze ciepło piec przechodzi niepotrzebnie w postój i dopiero jak temperatura spadnie poniżej 55 stopni odpala ponownie i grzeje już bez problemu. Chcę ograniczyć ten niepotrzebny postój spowodowany chwilowym przebiciem.

  • #79741
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Czy masz załączony priorytet CWU? Jeżeli tak to wyłącz priorytet aby pompa CWU i ogrzewania działały równolegle.

  • #79752
   teon
   Uczestnik

   Tak, mam priorytet włączony. Zmieniam i obserwuje. Dziękuje za pomoc 🙂

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.