HT daspell 20 KW – obniżona temp przy rozpalaniu

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT daspell 20 KW – obniżona temp przy rozpalaniu

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79609

   Dzień dobry, piec gdy temp spadnie poniżej 53 stopnie załącza się celem podgrzania pieca. Problem polega na tym, że zanim temperatura zaczyna rosnąć najpierw spada na piecu poniżej 40 stopni tj. 34-37 stopni. prośba o info czym może być to spowodowane i jak to naprawić. Pozdr

  • #79617
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Niestety powodów może być wiele.

   Od małej dawki paliwa przez za duży nadmuch w rozpalaniu, zbyt duży ciąg komina po umierającą grzałkę a nawet tak duże rozbiory ciepła, że wychładzają piec zanim się rozpali.

   Na początek:

   – masz regulator ciągu kominowego RCK? Jeżeli problemem jest ciąg komina to bez niego tego nie ogarniesz. Wiary będzie zwiększał ciąg i wyciągał ciepło z pieca, a także będzie przeszkadzać w rozpalaniu.

   – który to sezon tej grzałki i jaki masz sterownik? Jak grzałka zbliża się do 10k cykli to może grzać słabiej. W starszych sterownikach można było wydłużyć czas rozgrzewania grzałki.

   – w teorii większa dawka paliwa do rozpalania może pomóc. Ale nie zwiększał bym jej o więcej niż 5% aby nie spowodowała cofnięcia do palnika.

   – przeważnie podawania też warto zrobić. Może ci się zmieniła ilość paliwa podawanego i dawka do rozpalania też zmalała.

   Obstawiam, że problemem jest albo grzałka albo zwiększony ciąg komina.

  • #79619

   Witam dzięki za odpowiedź, RCK nie mam a wiem że mam przewymiarowany komin bo jego średnica to 200 mm. Grzałka jest nowa wymieniona parę miesięcy temu. Palnik x mini 26 z automatyką R-control 890. Z rozpalaniem nigdy nie miałem problemu pelet się ładnie spala bez spieków (jest szaro- bezowy piaseczek). Czyli chyba najprawdopodobniej trzeba założyć RCK? Lepiej RCK czy nasadkę na komin Polmar smartflow? Jeżeli RCK to który jest najlepszy?
   <h4 class=”mp4t_0 mryx_0 mj7a_4 _77895_1qhyc mp0t_ji m9qz_yo munh_0 m3h2_0 mqu1_1j mgmw_wo mgn2_21 mgn2_25_s” style=”color: #222222; font-family: Roboto, sans-serif; font-size: 25px; font-weight: 500; line-height: 1.3; margin: 0px; padding-bottom: 4px;”></h4>

  • #79630
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Też mam komin 200×200 i zacząłem od RCK bo był tańszy i na tym poprzestałem.

   Mam piec 3 klasy więc nie mam problemu z wygrzewaniem komina.

   Myślałem o smartfonów i ktoś z forum ma ta nasadkę ale nie pamiętam aby pisał o jakiś super efektach.

   Najlepiej było by wsunąć wkład z nierdzewki, zwłaszcza jak masz piec 5 klasy, ale i tak RCK się przyda.

  • #79631

   Dzięki za info, faktycznie mam piec klasy piątej produkcja 2016 r. a o co chodzi z tym wkładem z nierdzewki, chodzi o wkład do komina? Komin mam schiedla ceramiczny.

  • #79653
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Tak, chodzi o wsunięcie komina z nierdzewki w komin ceramiczny.

   Chodzi o to, że piece 5 klasy mają niską temperaturę spalin i mogą mieć problem z wygrzewaniem komina aby osiągnął poprawne parametry pracy.

   Tez zależy jaki masz komin ceramiczny. U mnie jest standardowa ceramika owinięta wełna i mój piec nie ma z nim problemu ale piec 5 klasy mógłby mieć z nim problem.

    

  • #79735
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Podnieś temperaturę załączenia pompy na 50-55.

  • #79747
   Patrol
   Uczestnik

   Pytanie jeszcze jaka T zadana kotła i histereza, bo tu będzie raczej przyczyna. A pompa będzie pracować z tego co pamiętam do temp. = t.zalączenia pompy – histereza kotła.

  • #79786
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Pompa pracuje „temperatura załączenia” – 5 stopni C.

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.