HT daspell GL 15kw

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT daspell GL 15kw

 • Ten temat ma 3 odpowiedzi, 2 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 3 lata temu przez SERWIS1.
Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62100
   autop
   Uczestnik

   Witam,

    

   Posiadam aktualnie kocioł HT daspell 15kw i sterownic HT tronic 900. Ogrzewanie mam mieszane tzn. parter oraz łazienki podłogówka, sypialnie kaloryfery.

   Za podłogówke odpowiada zawór 1, a na kaloryfery idzie zasilanie bezpośrednio z kotła (mam nadzieje, że dobrze to opisuje, nie jestem specjalistą w tych tematach).

   Teraz zabieram się za wymiane kaloryferów w sypialniach na podłogówke (frezowanie posadzki) i w związku z tym potrzebuje przebudować to zasilanie. W moim sterowniku nie mam opcji „zawór drugi” pod który mógłbym podpiąć tą podłogówke i puścić tam te ok 30 stopni.

   Jest możliwość rozszerzenia sterownika o dodatkowe moduły mieszczacy, żeby móc tam podpiąć zasilanie podłogówki na poddaszu? Czy trzeba wymienić cały sterownik? Aktualizacja oprogramowania też jest potrzebna?

   W załączniku wysyłam zdjęcie jak mam to obecnie podłaczone. Od lewej: podłogówka parter, następna pompa to kaloryfery, a kolejna to CWU.

    

   Z góry dzięki za pomoc!

   Załączniki:
  • #62104
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Musisz dokupić wyłącznie moduł HT tronic  MZ2. Zamawiając moduł zrób zdjęcie wersji programu i dołącz do maila to koledzy sprawdzą wersję oprogramowania.

  • #62103
   autop
   Uczestnik

   Dzięki! Moduł będę zamawiał.

   Jeszcze jedno pytanie w tym temacie:

   Dobrze rozumiem, że pompa (środkowa ze zdjęcia) od CO , co aktualnie zasila grzejniki bezpośrednio z kotła już tam nie będzie potrzebna i ją przepinam do zakupionego modułu pod zawor mieszający 2?

    

    

  • #62102
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Tak. Pompa obsługująca zawór 2 powinna być podłączona pod wyjście pompa zaworu 2.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.