HT ONE Problem ze zgarniaczem i rurą podającą pellet

Strona główna Forum Pomoc techniczna HT ONE Problem ze zgarniaczem i rurą podającą pellet

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79656
   Krystian
   Uczestnik

   Witam

   Od rana mam nagminne problemy ze zgarniaczem szlaki, po wygaszeniu zgarniacz bez problemu się otwiera, ale już przy próbie zamknięcia nie chce się zamknąć do końca, zatrzymuje się w połowie. Przez co przy kolejnym rozpalaniu wyskakuje błąd rozpalania, ponieważ pellet wsypywany jest do popielnika. Robiłem test zgarniacza i zauważyłem, że przy zamykaniu kiedy jest w połowie występuje opór przy przesuwaniu (zgarnicz nie przesuwa się pod kątem prostym tylko trochę na ukos)  i wtedy też następuje zatrzymanie. Muszę cofnąć zgarniacz (uruchamiam test zgarniacza) i ręką go delikatnie naprostować, aby mógł się zamknąć.

   Zauważyłem też, że czasami podczas czyszczenia nie otwiera się on do końca, tylko do połowy (na połowie zgarniacza zostaje popiół) i następnie się zamyka.

   Czy jedynym wyjściem jest wezwanie serwisu czy mogę coś na to poradzić?

   Druga sprawa dotyczy rury podającej pellet, wczoraj robiłem przeważanie i zauważyłem, że rura podająca jest cała popękana czy to normalne, że mogła ona popękać (załączam zdjęcie)

   Załączniki:
  • #79659
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Elastyczny łącznik – to jet raczej normalne. Ta rura z czasem i pod wpływem ciepła zaczyna twardnieć i się rozpadać. Trzeba ją zmienić co parę lat.

   Co do podłogi – próbowałeś czyścić rowek, w którym porusza się podłogą? Może tam wpadło trochę szlaki i blokuje podłogę.

   Jak to nie pomoże to dzwoń na serwis.

  • #79738
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Warto sprawdzić czy na płaszczyźnie podłogi nie leży przyklejony popiół, który blokuje podłogę przy otwieraniu.

  • #79926
   Robert Chrobak
   Uczestnik

   Dzień dobry. Użytkuję piec HT One od roku. Robiąc pierwszy raz przeważanie podajnika pelletu zauważyłem identyczne pęknięcia rury elastycznej (w nowym piecu, który przestał 2 lata nieużytkowany!), czyli jest to ewidentny bubel. Ponieważ należało palić, a nie dotarłem jeszcze do strony serwisu, po prostu okleiłem rurę taśmą klejącą typu MacGywer i taka prowizorka funkcjonuje u mnie całą zimę…

   Odnośnie zacięć zgarniacza szlaki, to warto wyczyścić rowki prowadzące oraz pręt wodzikowy po którym ta płytka się porusza. Co ciekawe, co jakiś czas i tak mi się nie domykała. Lekarstwem na to okazało się odsunięcie jej w trybie kontroli wyjść (test zgarniacza) i gdy znajdzie się w maksymalnym otwarciu, wciśnięcie przycisku zwalniającego mechanizm i ręcznym przesunięciu listwy zębatej do przodu o kilka zębów (ok.2 cm). Następnie wychodzę z testu i listwa chowa się do końca, domykając popielnik.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.