Ht Red one czujnik pokojowy..

Strona główna Forum Pomoc techniczna Ht Red one czujnik pokojowy..

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79850
   Maciek Strent
   Uczestnik

   Witam.. hydraulik montował mi piec ale nie zamontował mi czujnika pokojowego. Pytanie jaki czujnik kupić i jak go zamontować? Gdzie go wpiąć?

  • #79863
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Możesz kupić dedykowany czujnik ze zdalnym pulpitem HT tronic Rooms w różnych wersjach (na stronie HT) lub jakikolwiek termostat uniwersalny.

   Zakładam że korzystasz z jednego obiegu grzewczego z zaworem mieszającym zamontowanym fabrycznie w kotle.

   Jeżeli kupisz HT tronic rooms to wpinasz go zgodnie z instrukcją i ustawiasz na nim sterowanie zaworem 1 (następnie ustawiasz obniżenie nastawy od termostatu).

   Jeżeli zakupisz uniwersalny termostat to wpinasz go pod wejście termostat pokojowy zaworu – aktywujesz wejście w serwisie i ustawiasz obniżenie nastawy od termostatu.

    

  • #79878
   Maciek Strent
   Uczestnik

   mam dom parterowy z poddaszem urzytkowym. cały parter ma podłogowe a na górze są grzejniki. Zawór mieszajacy mam podłączony na podlogowke a kocioł pod kaloryfery i jest jeszcze ogrzewanie wody ale jest wyłączone grzeje grzałka. I chce umieścić jeden termostat na dole i jeden na górze..

  • #79887
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Grzejniki warto podłączyć również na zaworze mieszającym (nawet bez siłownika chociaż lepiej z siłownikiem) bo przy podłączeniu bezpośrednim będą mocno studziły kocioł co spowoduje jego niestabilną pracę.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.