kocioł Red plus 15 kw sterownik ht tronic 100 temperatura powyżej zadanej

Strona główna Forum Pomoc techniczna kocioł Red plus 15 kw sterownik ht tronic 100 temperatura powyżej zadanej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #61454
      PatrycjaP
      Uczestnik

      Witam, od niedawna użytkuję piec jak w temacie wątku. Zauważyłam, że od około tygodnia już po rozpaleniu w kotle temperatura osiąga poziom o 7 stopni więcej niż zadane. Np teraz mam ustawioną temp 57 stopni, jak spada do 55 to dmuchawa podbija temperaturę, piec osiąga 57, dmuchawa się wyłącza, nie ma przepływu powietrza do kotła, a <b>temperatura wzrasta nawet do 64 stopni. Tak jest za każdym razem, nie ważne czy pięec jest dopiero co rozpalony, czy pali się już w nim kilka godzin. Palę polskim węglem orzech. Piec i wylot spalin regularnie czyszczę z sadzy, dopływ powietrza też jest raczej w porządku. Dmuchawę mam bez możliwości przymknięcia „klapki” (nie ma jej).</b>

      Parametry sterownika na chwilę obecną:

      Nastawa 57

      Czas przedmuchu 15

      Czas między przedmuchami 5

      Obroty min 3

      Obroty maks 8

    • #61456
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Zmniejsz delikatnie obroty minimalne – mniejszy nadmuch przed osiągnięciem temperatury zadanej powinien zmniejszyć przebicia nastawy.

      Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego skutku to obniż też o 1-2 obroty maksymalne.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.