Nadpalony podajnik

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nadpalony podajnik

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61360
   Ania
   Uczestnik

   witam. Z czymś takim to jeszcze sie nie spotkałam. Rano mąż w kotłowni zastał mały pożar. Nadpalil sie podajnik, ta rura co nią pellet spada.

   Jakis alarm się włączył o zbyt wysokiej temperaturze palnika bodajże.

   Co mogło byc przyczyną tego wydarzenia?

   Temperatura kotła jest ustawiona na 70 stopni. Kocioł to Das Pell 15 kw.

  • #61365
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Łącznik elastyczny jest zabezpieczeniem przeciw cofnięciu się płomienia z palnika do zbiornika paliwa. W przypadku cofnięcia sie płomienia ma się stopić oddzielając palnik od podajnika.

   Możliwe przyczyny cofnięcia płomienia:

   1) Zabrudzony palnika – narastająca warstwa niespalanego paliwa blokuje wylot palnika i płomień odbije się do podajnika.

   2) Zabrudzony wymiennika kotła – ograniczony przepływ spalin przez zatkany wymiennik ogranicza spalanie i powoduje powstawanie nadciśnienia w kotle.

   3) Niedrożne napowietrzenie kotłowni – brak lub problem z dopływem powietrza do kotłowni z zewnątrz budynku powoduje ograniczenie wypływu spalin przez komin i tym samym ograniczenie spalania. Zmniejszony ciąg komina wraz z narastającym ciśnieniem w kotle spowoduje cofnięcie płomienia do podajnika paliwa.

   4) Problem z ciągiem kominowym – nieprawidłowy ciąg kominowy spowodowany zabrudzeniem komina lub jego nieprawidłowym wykonaniem. Zbyt mały ciąg kominowy w stosunku do minimalnego wymaganego spowoduje wzrost ciśnienia w kotle, ograniczenie spalania i możliwość cofnięcia płomienia do podajnika paliwa. Komin dobierany jest zawsze przez projektanta do konkretnego modelu kotła. Wbrew obiegowej opinii większy komin od zalecanego nie wygeneruje większego ciągu.

  • #61364
   Ania
   Uczestnik

   Witam ponownie, łącznik znowu sie nadpalił. Teraz już z dwóch stron jest spalony więc pytanie gdzie to można kupić stacjonarnie?

   Drugie pytanie czy jeśli łącznik sie zapycha pelletem i prawdopodobnie zawiesza sie również w zbiorniku, to czy to wina pelletu czy cos się popsuło?

    

  • #61363
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,
   Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy nie masz pyłu w podajniku. Potrafi radykalnie ograniczyć podawanie paliwa.

   Co to oznacza, że ci się łącznik zapycha.
   Normalnie, jak jest dobrze naciągnięty, nie powinno coś takiego się dziać.

    

  • #61362
   Patrol
   Uczestnik

   Wrzuć na forum kilka zdjęć łącznika

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.