Nie wyłączają się pompy na postoju pieca

Strona główna Forum Pomoc techniczna Nie wyłączają się pompy na postoju pieca

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61960

   Witam,

   Podczas pierwszego uruchomienia pieca w tym sezonie zauważyłem, że na postoju (po osiągnięciu zadanej temperatury przez kocioł) stałe załączone są dwie pompy. Jest to pompa Kocioł CO oraz pompa Zawór 1 ( ie jest to pompa za zaworem cztero-drogowym). Wysterowanie pompy drugiego Zaworu 1 (obiegu na grzejniki) odbywa się za pomocą termostatu pokojowego i tutaj wszystko jest w porządku. Stale jednak działają dwie wcześniej wspomniane pompy o czym też świadczą świecące się kontroli na sterowniku kotła (HT Tronic 900). Jedynym sposobem na wyłączenie tychże pomp jest wyłączenie kotła, zarówno z poziomu pulpitu sterownika czy aplikacji internetowej. Ciągła praca tych pomp powoduje szybki spadek temp. wody kotła. Co może być przyczyną takiego stanu? (Na zdjęciu widać o które pompy chodzi).

   Załączniki:
  • #61962
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Kocioł w trybie Praca załącza pompy po osiągnięciu temperatury załączenia pomp. Pompy mogą być wyłączane tylko przez termostaty pokojowe jeżeli są podłączone do sterownika.

   Zadaniem kotła jest wytworzenie energii cieplnej i rozprowadzenie jej za pomocą pomp na instalacji grzewczej – wyłączenie pomp oznaczałoby wyłączenie ogrzewania.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.