One drugi mieszacz z siłownikiem. Jak podłączyć?

Strona główna Forum Pomoc techniczna One drugi mieszacz z siłownikiem. Jak podłączyć?

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61366
   Ariel Pipka
   Uczestnik

   Witam. Posiadam piec ht One 11kw. W nowo wybudowanym domu mam dwa rozdzielacze podłogowe. Chciałbym każdy podłączyć na osobnej pompie z mieszaczem siłownikiem i sterownikiem pokojowym. Osobno parter i poddasze. Pierwszy obieg jest fabrycznie w kotle tylko gdzie podłączyć sterownik pokojowy?

   Jak przygotować drugi obieg z wyjścia CO? I gdzie podłączyć drugi sterownik i drugi siłownik? Czy w ogóle jest taka opcja?

   Nie mam grzejników tylko sama podłogowka. A chce zrobić na dwóch obiegach bo obawiam się że ciepło z dołu będzie grzało przy okazji górę i będzie tam cieplej

   Dziękuję za pomoc

  • #61371
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Praktycznie to możesz zrobić całą podłogówkę na jednym mieszaczu a na górze ograniczyć tylko przepływy na poszczególnych pętlach.

   W przypadku, gdy chcesz zastosować dwa osobne obiegi to będzie potrzebował moduł zaworu HT tronic M-Z2. Do tego modułu podłączasz drugi siłownik i pompę.

   Termostaty poszczególnych obiegów z mieszaczami podłączasz pod wejścia termostat pokojowy mieszacza (jeden na sterowniku kotła a drugi w module mz2). Po podłączeniu termostatów warto ustawić sterowanie poprzez obniżenie nastawy zaworu od termostatów (pompy pracują ale obniża się nastawa na podłogę dzięki czemu podłoga nie stygnie do temperatury otoczenia).

  • #61370
   Ariel Pipka
   Uczestnik

   <p style=”text-align: left;”>Ok rozumiem. A jak zrobię na jednym mieszaczu to gdzie podpiąć sterownik pokojowy? Z reguły mają 4 piny a na płytce tronic 900 touch nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca.</p>

  • #61369
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Termostat uniwersalny ma zawsze dwa przewody sygnałowe – w tym wypadku podpinasz je pod wejście termostat pokojowy zaworu. Pozostałe dwa to prawdopodobnie zasilanie – to już według instrukcji termostatu.

   W przypadku gdybyś chciał mieć w domu podgląd do kotła wraz z funkcją termostatu to możesz zastosować zdalny pulpit HT tronic Rooms (wersje przewodowe i bezprzewodowe) – szczegóły na naszej stronie.

  • #61368
   Ariel Pipka
   Uczestnik

   Dzięki wielkie za podpowiedz

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.