Pomoc w konfiguracji Rcontrol + sterowniki Ecoster200

Strona główna Forum Pomoc techniczna Pomoc w konfiguracji Rcontrol + sterowniki Ecoster200

Otagowano: ,

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #81213
      Mirosław
      Uczestnik

      Witam.

      Na wstępie chciałbym wszystkich powitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum.

      Posiadam kocioł QPelletDuo z palnikiem Pellasa xMini oraz sterownikiem rControl em892. Kocioł do tej pory współpracował z dedykowanym termostatem pokojowym Ecoster 200. Chciałem rozbudować system o dodatkowe czujniki temperatury które można połączyć do ecostera oraz 2 regulator pokojowy Ecoster200. Mam podłączone oba sterowniki do regulatora kotła przewodami D+ i D- a zasilanie obu z niezależnego zasilacza 12V. Niestety kocioł w menu informacji wersje programów widzi tylko 1x Ecoster 200,  a w ustawieniach wybór termostatu tylko opcja ecoster T1. Czy można to jakoś skonfigurować by oba sterowniki pokojowe działały niezależnie i były widziane poprawnie przez kocioł? W necie są schematy połączenia kilku sterowników ecoster ale w wersji touch.  Gdy podpięty był jeden ecoster to jako termostat kotła działał poprawnie. Drugi ecoster miał sterować termostatem mieszacza… Proszę o podpowiedź czy będzie to działać i co ewentualnie należy zrobić. Dziękuję i pozdrawiam

    • #81217
      Patrol
      Uczestnik

      Cześć. Do regulacji temp. mieszacza wystarczy dodatkowy czujnik CT7. W sumie do ecostera200 można dopiąć dwa takie czujniki pokojowe). Wersje touch faktycznie można równolegle spinać, ale dla starszych chyba nie było to przewidziane. Dla pewności wyślij maila bezpośrednio na serwis HT, bo sposób zasilania tez był zdaje się zależny od wersji regulatora głównego.

    • #81219
      Mirosław
      Uczestnik

      Dzięki Patrol za odp. Co do regulacji temp mieszaczy to wiem że wystarczy czujnik i tak też mam wykonane. A sam drugi ecoster bardziej chciałem wykorzystać jako element odłączający cały obieg a nie regulujący jego temp  bo to wykonuje u mnie regulator kotła z automatycznym zaworem mieszającym i reguluje temp akurat podłogówki. Pierwszy ecoster mam w najchłodniejszym pokoju i on reaguje na zmiany temp i wł lub wył obieg c.o. przy zadanej temp na ecosterze. Co do drugiego ecostera to zamysł miałem by ewentualnie odłączał obieg podłogówki (która defacto pracuje bez przerwy na niskim parametrze) i niby wszystko jest ok do czasu gdy np mam pełen salon gości i wtedy z temp zadanej 22st w salonie robi się 25st a czasem nawet prawie 26st (pomimo że grzejniki nie grzeją przez cały dzień – na parterze jest tylko 1 grzejnik jako dodatkowy dla pewności dogrzania parteru przy dużych mrozach bo całość jest w podłogówce). I chciałem właśnie osiągnąć efekt wyłączenia obiegu i pompy podłogówki po przekroczeniu temp w salonie… Czyli dobrze rozumiem że 2 ecostery touch by działały a zwykłe ecoster200 nie? Tylko czy regulator rcontrol em892  ze zwykłym panelem sterującym (graficzny jak ecoster 200) będzie współpracował z ecoster touch? i drugie pytanie czy wersje touch też można rozbudować i dodatkowe czujniki jak zwykły ecoster200? Pozdrawiam

    • #81408
      Patrol
      Uczestnik

      Z tego co pamiętam to wersje touch robiły za czujnik temperatury, więc tu nie była przewidziana dokładka zewn. czujników jak przy ecoster200. Ja korzystałem z regulatora głównego em890 i początkowo ecostera200, a potem zamieniłem go na touch (potwierdzałem przed zakupem kompatybilność w/w i w razie problemów opcja zwrotu). Najpewniejsze info otrzymasz od serwisu, więc proponuję wysłać maila do HT.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.