Przegrzanie STB

Strona główna Forum Pomoc techniczna Przegrzanie STB

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62019
   Krzysztof Kipisz
   Uczestnik

   Witam

   Przełączyłem piec HT ONE 15 KV w tryb zima i podczas jego pracy pojawiły się następujące błędy:

   Przegrzanie STB

   Przekroczenie  progu awaria kotła

   Błąd wentylatora

   Piec miał zadana temperaturę 70 stopni a CWU 60 stopni

   błędy te pojawiły się po północy, a rano kocioł normalnie odpaliłem i wszystko działa co mogło być powodem powstania tych błędów.

   Proszę o jakieś sugestie

  • #62023
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Kocioł przekroczył temperaturę 94 stopni C i załączył zabezpieczenia przeciw przegrzaniu. Nad ranem temperatura spadła i kocioł po skasowaniu alarmów pozwolił na ponowne rozpalenie.

   W przypadku, gdy sytuacja się powtórzy zadzwoń do serwisu będąc przy kotle to koledzy podpowiedzą Ci jakie ustawienia skorygować aby zjawisko nie występowało.

  • #62022
   Krzysztof Kipisz
   Uczestnik

   Dzwoniłem do serwisu i poinstruowali mnie, żebym obniżył moc kotła z 14 kv na 12 kv oraz moc dmuchawy z 65 % na 60 % . i mówiłem serwisantowi, że ten błąd pojawia się sporadycznie i podczas wygaszania kotła. Wtedy kocioł potrafi w tym procesie podnieść temperaturę o 20 C i doprowadza do pojawienia się błędu STB. Ale dlaczego tak podczas wygaszania nie wiedzą.

  • #62021
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Kocioł pracując na dużej mocy w przypadku nagłego braku odbioru ciepła ma na palenisku dużą ilość paliwa, którą podczas wygaszania musi dopalić w krótkim czasie. W tym czasie nie pracuje żadna pompą więc temperatura na kotle rośnie.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.