Red one 11kw piski podczas pracy

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red one 11kw piski podczas pracy

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #80128
   Mariusz Świstek
   Uczestnik

   Witam,jak w temacie  podczas pracy,ale także podczas postoju piec dosyć głośno piszczy.Dźwięki dochodzą z tyłu kotła wydaje się,że na wysokości króćców wyjściowych.Co może być przyczyną? Pozdrawiam.

  • #80129
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Jedyne co podczas postoju pracuje to pompy i siłownik mieszacza oraz elektronika.

   Zależy jakie to piszczenie jest

   – któryś zawór zwrotny wpada w wibracje, – pompa wydaje piski, może być powietrze w układzie lub masz zbyt wysoki bieg,

   – słyszysz zasilacz elektroniki.

   Jesteś w stanie stwierdzić czy słyszysz dźwięk płynącej wody czy raczej jakby ci się coś tłukło po rurach? A może słyszysz jakby cykliczne tłuczenie się jakiejś blaszki. Ewentualnie cykliczne ocieranie łopatki wirnika pompy?

  • #80138
   Mariusz Świstek
   Uczestnik

   <p style=”text-align: right;”>Cześć,dzięki za odpowiedź.Niestety z braku czasu nie zająłem się jeszcze tematem.Natomiast teraz jak się przysłuchuję tym odgłosom piszczenia to jestem prawie pewny,że dochodzą z tyłu i raczej w dolnej części w okolicach czopucha do oprowadzania spalin.Nagrałem krótki filmik,bo trudno scharakteryzować mi typ tego popiskiwania.</p>

  • #80139
   Mariusz Świstek
   Uczestnik

   Ze względu na ograniczenie rozmiaru pliku niestety nie mogę dodać załącznika. W wolnej chwili zdemontuję osłonę nad czopuchem i spróbuję precyzyjniej ustalić co w trawie piszczy,bo te dźwięki są irytujące.Pozdrawiam.

  • #80222
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Warto sprawdzić czy komora popielnicowa pod płomieniówkami nie jest pełna (komora za popielnikiem). Jeżeli będzie pełna to popiół może blokować wentylator.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.