Red One Basic 20 kw – Ht tronic 900 – ustawienia

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red One Basic 20 kw – Ht tronic 900 – ustawienia

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #79587
      Jakub Olejarczyk
      Uczestnik

      Dzień dobry,

      jestem posiadaczem kotła na pellet Red one basic 20 kw ze sterownikiem ht tronic 900. Prosiłbym o wstępne parametry, ponieważ już zgłupiałem.

      W sterowniku tym ustawiam tylko :

      1) Wydajność podajnika ( zmierzyłem)  – 16 kg/h

      2) Maksymalna moc kotła  – dom ok. 180 m2… ocieplony 10cm.  Moc ustawiona z 20 kw do 18 kw.

      3)  Maksymalna moc dmuchawy – było 80 % ( serwisant polecił) ale ostatnio zauważyłem anomalię na zasadzie…. piec się rozpala… przechodzi w tryb pracy po czym czujnik jasności płomienia spada… i piec przechodzi w tryb rozpalania… ale się nie rozpali ze względu na brak pelletu na palenisku. Nie wyskakuje błąd, tylko za drugim podejściem rozpalenia podaje sobie wtedy pellet chyba, bo nie wyskakuje błąd ” nieudane rozpalenie”.

      4) Kaloryczność pelletu – niby jest 5 kwh ale ustawione na 4.6kwh – opisane poniżej.

      Max dmuchawy zmniejszyłem do 40 %, ale i tak mam wrażenie że to za dużo … ponieważ płomień na palenisku podczas pracy jest krótki lub to wina małych dawek…

      No i jakby któryś z Panów serwistantów coś podpowiedział. Wiem że dmuchawę poziom mam dopracować w zależności od warunków, komina, ciągu itp… ale zgrubne ustawienie to jest 20% czy 40% czy może to 80%.

      * Aktualna praca kotła wygląda tak że nie dobija mi do zadanej temperatury… 70 stopni ( powrót 60 stopni). Ogrzewam CWU 42 stopnie… i podłogówka zawór 35 stopni.

      Takie odczucie jakby mu tego paliwa brakowało… ale ustawień dawkowania nie ma w tym sterowniku… tylko kaloryczność pelletu… dałem min. tj 4,6 kwh. Jeszcze mogę wydajność zmniejszych podajnika… zmierzę jeszcze raz ten pellet choć używam cały czas tego samego.

      Z góry dziękuje za wszelkie sugestię !

      Pozdrawiam serdecznie,

    • #79588
      Jakub Olejarczyk
      Uczestnik

      Uwaga : Po ponownym przeważeniu wyszło wydajność podajnika 13,9 kg/h.

      Kocioł pracował przy ustawieniach :

      1. Zadana temperatura kotła – 70 stopni  ( powrót 60 stopni).

      2. Wydajność podajnika – 13,9 kg/h

      3. Kaloryczność – niby jest powyżej 5  kw/h…. więc dałem 5 kw/h.

      4. <span style=”color: #898989; font-family: Open Sans, sans-serif;”><span style=”font-size: 14px;”>Maksymalna moc kotła – 18 kw</span></span>

      5. Maksymalna moc dmuchawy – 23 %.

      EFEKT PRACY – Rozpaliło się ładnie, pracował… po czym czujnik jasności po czasie zmniejszał się i piec przeszedł w tryb rozpalania. Po uchyleniu drzwi zobaczyłem brak paliwa (pelletu) na palenisku umożliwiającego dalszą pracę. Był tylko dopalający się pellet. Wszystko w okolicach 50 stopni kotła. Nie osiągnął zadanych wartości kotła, cwu, zaworu podłogówki.

      W związku z tym rozpalenie by sie nie udało… za 1 razem.

       

    • #79732
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Proszę zwiększyć dawkę do rozpalania o 10%.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.