Red pellet duo 25 2018r ciagle się włącza i wyłącza

Strona główna Forum Pomoc techniczna Red pellet duo 25 2018r ciagle się włącza i wyłącza

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60946
      Popowski Andrzej
      Uczestnik

      Witam serdecznie. Jak w temacie piec po osiągnięciu temp. zadanej 70 st spada do 54 st i znowu się włącza ( histereza 15 st). Wszystko byłoby w porządku gdyby nie było termostatu pokojowego. Ten natomiast mam i nawet jak jest osiągnięta zadana temperatura w domu, na wyswietlaczu pieca pokazuje literkę T piec i tak się włącza po spadku temp. o histereze 15 st. Piec włącza się nagrzewa się znowu do 70 st , ale grzeje się jak gdyby sam dla siebie bo nie włącza się pompa co ani pompa cwu. Termostat pokojowy na pewno działa bo sprawdzałem, podnoszę temperaturę w domu to odrazu wyskakuje na wyswietlaczu ikonka pompy co, jak zmniejszam to znika. Dlatego dziwi mnie to ze piec działa jakby był bez termostatu pokojowego wlacza się po spadku histerezy o 15 st chociaż dom jest nagrzany. Może coś przez przypadek zmieniłem w ustawieniach serwisowych, proszę o pomoc.

    • #60951
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      To jest normalne zachowanie w trybie zima oraz przy podpięciu pompy jako termostat mieszacza.

      Piec utrzymuje swoją temperaturę aby być w gotowości do dostarczenia ciepła.

      Możesz spróbować przestawić piec w tryb automatyczny. Ustawiasz temperaturę wejścia i wyjścia z trybu lato i jak się zrobi ciepło to piec po prostu się wyłączy, tak jakby był w trybie lato.

      Jak masz sterownik z serii 800, to on ma wejście termostatu pieca, który wyłączy piec. Ale to mas sens jak masz kaloryfery. W instrukcji musisz sprawdzić, które to wejście w sterowniku.

       

      A, i jeszcze jedno. Ile trwają postoje?

      U mnie w takim trybie piec stoi parę godzin a samo dogrzanie zajmuje 20 minut.

      Jak masz krótkie postoje to najprawdopodobniej woda krąży grawitacyjnie i szybciej odbiera ciepło z pieca. Obieg grawitacyjny powinien być zablokowany.

    • #60950
      Popowski Andrzej
      Uczestnik

      <p style=”text-align: left;”>Cześć , bardzo dziękuje za odpowiedź. Ale nie obraź się, za bardzo nie rozumiem. Sprawa dotyczy pieca u mojej mamy. Ja mam taki sam tylko 15 kw no i u mnie piec nie utrzymuje temperatury żeby być w trybie gotowości. Tylko po prostu jak na termostacie pokrojonym mam nastawione 23 stopnie w domu to jeżeli mi spadnie o 1 st ( taką mam histereze) to piec po prostu zaczyna pracę. Nie włącza się wcześniej kiedy jest odpowiednia temp. w domu i na wyswietlaczu pieca jest literka T . Po co ma pracować na darmo.</p>
      <p style=”text-align: left;”>
      <span style=”caret-color: #898989; color: #898989; font-family: 'Open Sans’, sans-serif; font-size: 14px; -webkit-text-size-adjust: auto;”>Możesz spróbować przestawić piec w tryb automatyczny. Ustawiasz temperaturę wejścia i wyjścia z trybu lato i jak się zrobi ciepło to piec po prostu się wyłączy, tak jakby był w trybie lato.
      </span>Z twego cytatu, co to znaczy ustawić w tryb automatyczny? Jest standard i fuzzy Logic? I co to jest temperatura wejścia i wyjścia, sorki ale nie ogarniam za bardzo tego co tu napisałeś he. Wyższa matematyka. Nie mam za bardzo kontroli nad piecem u mamy ale wcześniej było normalnie, była odpowiednia temperatura w domu to piec był w postoju , spadała temperatura o 1 st to sie włączał i grzał. A teraz jak jest odpowiednia temperatura w domu to i tak piec sie włącza jak spadnie temp. z zadanej na piecu 70 na 54 o histereze 15.</p>

    • #60949
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Cześć,

      Te sterowniki mają trzy tryby pracy:

      – lato – grzeje tylko cwu

      – zima – grzanie cwi i co

      – auto – tryb pracy jest wyznaczany na podstawie temperatury na zewnątrz. Wymagany jest czujnik pogodowy. Jak go nie masz to sterownik może nie pokazywać tej opcji.

       

      Do tego masz dwa sposoby podłączenia termostatu. Zakładam, że masz sterownik z serii 800 więc możesz podpiąć termostat

      – pod mieszacz i tu wyłączyć pompę mieszacza lub obniżyć temperaturę na mieszaczu

      – lub pod sterowanie piecem i tu masz opcje wyłączenia pompy kotła lub wyłączenia pieca. Obstawiam, że dawniej było włączone sterowanie piecem.

       

      Jeżeli dawniej działało to najprawdopodobniej ktoś zmienił konfigurację.

      Nie było u was ostatnio serwisu na przeglądzie?

      Najlepiej będzie jak ktoś przepatrzy menu serwisowe pod kątem konfiguracji termostatu.

       

       

    • #60948
      Mateusz Żurek
      Uczestnik

      Tryb standard i duszy logic to algorytmy trybu pracy, czyli to jak piec określa kiedy ma rozpocząć modulację mocy.

      Z Twojego opisu wynika, że piec obecnie pracuje tak jakby termostat powodował zatrzymanie pompy mieszacza/kotła a nie samego kotła.

      Tak jak pisałem wcześniej. Trzeba sprawdzić ustawienia termostatu a w ostateczności fizyczne podłączenie termostatu do sterownika.

      Prawdopodobnie tu ktoś wykonał zmianę.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.