Rozpalanie

Strona główna Forum Pomoc techniczna Rozpalanie

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #81166
   Mariusz Famulski
   Uczestnik

   Witam.Zaczął się sezon grzewczy i zauważyłem że zbyt długo w moim piecu trwa proces rozpalania.Niby wszystko jest ok nie ma żadnej nieudanej próby rozpalania ale rozpalanie zajmuje około 12 min.W ustawieniach jest że max 6min

  • #81167
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Jest parę możliwości:

   1. Zmieniła ci się wydajność podajnika i masz mało paliwa na palniku. Nie zakrywa wylotu grzałki i potrzeba więcej czasu na rozpalenie i stabilizację. Sprawdź wydajność podajnika i skoryguje ustawienia.

   2. Paliwo wymaga dłuższego rozgrzewania. Miałem kiedyś pellet, który nie chciał się rozpalać ale jak złapał to była moc.

   3. Grzałka ma już swój przebieg i wymaga dłuższego wygrzewania. U mnie da się wydłużyć czas rozgrzewania grzałki. W sumie warto mieć zapasowa na wypadek padu.

   4. Samo rozpalanie mieści się w tych 6 minutach ale stabilizacja trwa dłużej. Nie wiem czy w nowszych piecach jest to stały czas czy zależny od % płomienia.

   5. Raczej wynika z 1. Pierwsze rozpalanie kończy się niepowodzeniem. Piec dosypuje sobie trochę paliwa i wtedy się udaje rozpalić. W takiej sytuacji nie masz błędu. Głównie występuje w sytuacji zbyt małej dawki paliwa do rozpalania.

    

   Pozdrawiam

    

  • #81168
   Mariusz Famulski
   Uczestnik

   Dzięki za pomoc.Zwiększyłem dawkę paliwa o 20procent i będę obserwował.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.