Rozpalanie przy 70 stopniach

Strona główna Forum Pomoc techniczna Rozpalanie przy 70 stopniach

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #62136

   Witam mój kocioł 20kW na pellet z podajnikiem i automatyką HT Tronic 900 po uzyskaniu nadanej temperatury wygasza sie, a potem znowu zaczyna rozpalanie przy temperaturze 68-70 stopni. Nie zawsze tak robi ale kilka razy to przyuważyłem. Czy to moze być spowodowane.

   Pozdrawiam i czekam na odpowiedź Karol

   Załączniki:
  • #62144
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,
   Takie coś może się zdarzyć jak przez chwilę piec nie będzie widział płomienia. Wtedy stwierdza, że przestało się palić i rozpala się od początku.

   Przyglądnij się jakie wskazania % płomienia masz na najniższej mocy. Może się zdarzać, że masz puste podania i niekiedy się skumulują na tyle, że piec zdąży wypalić paliwo na palniku.

    

   Masz może RCK? Przy wietrznej pogodzie szybciej będzie ci się wypalał pellet na palniku co także może doprowadzić do ponownego rozpalania.

   Jaką masz wydajność podajnika. Przy dużych wydajnościach, chyba powyżej 14kg/h, mogą się zdarzyć puste podania. Trzeba wtedy trochę zwiększyć podawanie.

  • #62143

   Sorki ze tak późno odpisuje. Zmniejszylem wydajność palnika i problem zniknął. Temat rozwiazany dwa tygodnie temu.

   Teraz mam kolejny problem.

   Co kilkanaście godzin piec sie zagasza i nie może sie odpalić. Okazuje sie że pellet w świdrze jest około do połowy. Muszę robić test wyjścia i mieć włączony podajnik aż do momentu zapełnienia świdra. Czysciem już świder z przemielonego pelletu który znajdowal sie także na dnie podajnika ale to nic nie pomogło. Sytuacja powtarza sie od 5-6 dni codziennie raz lub dwa razy.

  • #62142
   SERWIS
   Uczestnik

   Sprawdź czy na dnie zsypu w zbiorniku nie uzbierał się pył lub coś w tym stylu. Coś co powoduje, ze spirala nie zawsze pobiera pellet.

  • #62141

   Jak czyscilem to wszystko wyciągnąłem wiec nie w tym problem.

   Jest możliwość że pellet że spirali spada niżej i dlatego powstaja braki peletu w świdrze?

  • #62140
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Czy robiłeś przeważenie wydajności podajnika? Podajnik podaje określoną ilość paliwa w zależności od wydajności podajnika wpisanej w sterowniku. w przypadku, gdy rzeczywista wydajność nie jest taka sama jak wpisana to sterownik nie podaje odpowiedniej dawki paliwa i takie problemy mogą się pojawić.

  • #62139

   Robiłem z rok temu więc powtórzę przeważenie.

   Pamietam jak przeważalem rok temu to mi wyszła waga na godzine 7kg, a minimalna wartość jaką moge wpisać to 8 kg

  • #62138
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Zazwyczaj wydajność wychodzi pomiędzy 11-13 kg/h.

   Jak będziesz miał końcówkę pelletu to zrób zdjęcie końcówki ślimaka w zbiorniku i umieść na forum – sprawdzimy prewencyjnie czy wszystko jest ok.

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.