Sterowanie kotłem zdalne HT tronic 900

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterowanie kotłem zdalne HT tronic 900

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60934
      Dawid
      Uczestnik

      Witam,

      posiadam piec na pellet Q Pellet GL 20kw. Przed sezonem grzewczym zmodyfikowałem sterowanie kotłem (dodałem czujnik temperatury zewnętrznej) oraz sterowanie pompą CO (poprzez zewnętrzną listwę Salusa) – muszę napisać że jestem bardzo z tego zadowolony i przyniosło mi to wymierne oszczędności.

      Wczoraj przełączyłem piec z trybu automatycznego na Lato (nie ma sensu żeby się w nocy włączał), więc podgrzewa on tylko ciepłą wodę w bojlerze. Chciałbym iść o krok dalej, mianowicie nie potrzebuje ciepłej gorącej wody przez cały dzień i dlatego szukam sposoby jak to zrobić. Ciepła woda w bojlerze zazwyczaj wystarcza na cały dzień po nagrzaniu wieczorem.

      Na ten moment temperatura zadana to 45 stopni, piec załącza się przy spadku poniżej 35 stopni. Myślałem aby zastosować włącznik inteligenty sterowany aplikacją zdalną z komputera i byłby on podłączony do zasilania kotła, ale takie rozwiązanie prowadzi do niekontrolowanego wyłączania kotła co nie jest dobre.

      Chciałbym aby piec był uruchamiany z harmonogramem np. codziennie 18-24 oraz ręcznie, jeśli zajdzie potrzeba (oczywiście jeśli temperatura spadnie poniżej 25 stopni).

    • #60937
      Dawid
      Uczestnik

      Wg. instrukcji mam dostępny moduł „Czujnik otwarcia zasobnika/ drzwi”, jednakże nie znajduję gniazda do podłączenia tego w sterowniku. Podejrzewam że złącze to jest bez napięciowe (stykowe) i przy otwartym zasobniku blokuje pracę kotła a nie pomp. Czy pomożecie mi wskazać miejsce tych styków?

      Załączniki:
    • #60936
      SERWIS1
      Opiekun forum

      I5 to czujnik otwarcia drzwi/zbiornika.

      Wyjście beznapięciowe.

       

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.