Sterownie zaworami 3d w zewnętrznej grupie pompowej

Strona główna Forum Pomoc techniczna Sterownie zaworami 3d w zewnętrznej grupie pompowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61127

   Witam.

   Mam pytanie(problem). Mam piec Flat 11 kw. Dom z poddaszem wszędzie ogrzewanie podłogowe. Ogrzewaniem na poszczególnych piętrach steruje zewnętrzna grupa pompowa podłączona do Hi-tronik MZ2. Tą grupę zasila wbudowana pompa w piecu(ustawiona jest jako grzejniki). Mam zamontowane sterowniki pokojowe salus i wpięte one są do Hi-tronik MZ2,wyłączaja one pompy w odpowiednim momencie. I teraz mój problem , jak zrobić żeby podczas wyłączenia tych dwóch pomp zasilanych z Hi-tronik MZ2 wyłączała się i ta pompa wbudowana w piec. Wiem ze tam jest złącze I3 do którego możemy przesłać sygnał , tylko jak to zrobić żeby z dwóch sygnałów dać sygnał do jednej pompy? A może Heiztechnik może przeprogramować sterownik żeby on wyłączał to pompę automatycznie.

   Załączniki:
  • #61129
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Wykorzystałeś wyjście pompy CO, które funkcjonuje jako obieg grzewczy. Sterownik musi dostać sygnał od termostatu żeby wyłączył tę pompę.

   Możesz zastosować przekaźnik podwójny, do którego doprowadzisz jako sygnał dwa zasilania od ty pomp zewnętrznych.  Sygnał beznapięciowy podpinasz pod wyjście termostatu CO. W przypadku, gdy te pompy będą pracowały  (napięcie z pomp  – przynajmniej jednej) zwiera styk na przekaźniku. Po wyłączeniu zasilania na pompy styk się rozwiera i przekazuje sygnał rozwarcia styku na wyjście termostat CO co wyłącza pompę. Załączenie którejkolwiek z pomp zewnęrznych spowoduje załączenie pompy CO.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.