Temperatura nastawienia kotła podnosi się sama.

Strona główna Forum Pomoc techniczna Temperatura nastawienia kotła podnosi się sama.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79754

   Dzień dobry.

   Po remoncie kotła nie możemy ustawić temperatury. HT -tronik 520. RED ECO DUO NL 17

   Ustawiamy temperaturę nastawienia kotła na 50 stopni . Po chwili wskakuje wartość 56stopni . I nastawienie kotła waha się od 47 – 56 . Tak jakby nie przyjmował r50 stopni , tylko miał gdzieś  góry   zadaną wartość 56.

   Proszę o pomoc.

   Beata Andruszkiewicz.

  • #79756
   Patrol
   Uczestnik

   Czy przypadkiem kocioł działa w trybie sterowania wg krzywej pogodowej?

  • #79759

   Nie. Od początku zakupu tak nie działał.

   Te dziwne ustawienia pojawiły się po wymianie pompy C. O. Chyba pan który po wymianie pompy ustawiał temperaturę coś nie tak zrobił. oczywiście zaprzecza.

  • #79760

   dodam jeszcze, że po nastawieniu kotła na temperaturę 50 stopni, od razu po wyjściu z menu ustawień mam pokazana temperaturę 56 stopni. Po czym za jakiś czas ustawienie jest prawidłowe na wyślatlaczu . Po kolejnych np. trzech godzinach pokazuje nastawienie kotła ponownie 56 , a temperatura kotła 46 stopni. Po czym znowu pokazuje 50 i tak do następnego razu.

  • #79787
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Czy czasem nie masz ustawionej nastawy na CWU 46 stopni C. Jeżeli tak to w momencie gdy jest konieczność grzania CWU kocioł ustawi sobie nastawę minimalną na 46 (nastawa CWU)+10.

   Ogólnie to temperatura na kotle powinna być ustawiona na 65 dla lepszego spalania i dłuższej żywotności kotła. Niska nastawa to mokra sadza, korozja i szybsze zużycie wymiennika kotła.

Oglądasz 4 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.