Wejście I4 w sterowniku HT-tronic 900

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wejście I4 w sterowniku HT-tronic 900

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #61890
   Marek
   Uczestnik

   Witam serdecznie.

   Opierając się na instrukcji HT-tronic 900 strona 32

   str32

   Chciałem zapytać – wnioskując po innych wejściach termostatu, czy wejście I4 także jest to wejście, które można wyzwalać np. stykiem bezpotencjałowym z zewnętrz? Oraz jaki będzie skutek wyzwolenia tego wejścia – co zrobi kocioł? Zastanawiam się, czy można by użyć je do „awaryjnego” wygaszenia kotła w sytuacji gdy układ będzie pracował z UPS, a bateria będzie już na wyczerpaniu?

   Pytam, bo w instrukcji nie znalazłem nic na temat tego wejścia, a po opisie funkcji wydedukowałem, że może się do tego nadać 🙂 Jeśli nie, to czy jest inna możliwość wygaszenia kotła zewnętrznym sygnałem?

   Marek

   Załączniki:
  • #61894
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Jest to wyjście STB (podłączony jest tam czujnik bimetaliczny do awaryjnego wykrywania wysokiej temperatury kotła).

   Warto zamontować moduł internetowy HT tronic Connect – poprzez moduł można zmienić nastawy temperatur oraz załączyć/wyłączyć kocioł.

  • #61893
   Marek
   Uczestnik

   O ile kojarzę, to rolę czujnika STB pełni czujnik temperatury kotła i nie dostarczacie takiego (bimetalicznego) czujnika w standardzie, czy jestem w błędzie?

   Mam zainstalowany moduł HT-Tronic Connect tylko niby w jaki sposób mogę wygasić za jego pomocą kocioł gdy bateria awaryjnego zasilania kotła będzie już na wyczerpaniu? Przecież nie będę miał z kotłem komunikacji jeśli tylko on pracuje w podtrzymaniu UPS. Poza tym to ma się stać w trybie „automatycznym”, gdy nawet nie będę wiedział, że w domu nie ma prądu. Chodzi mi o wygaszenie kotła w momencie słabej baterii zasilania awaryjnego – sygnał taki daje mi mój zasilacz (zwiera odpowiednie styki swojego przekaźnika).

  • #61892
   SERWIS1
   Opiekun forum

   Czujnik temperatury kotła jest w jednej obudowie z czujnikiem bimetalicznym stb (dlatego jest taka duża średnica) – kabel składa się z 4 przewodów.

   Ten sam sygnał można wpiąć w styki termostatu pokojowego (CO lub zaworu – zależnie od instalacji) oraz ustawić wyłączenie pompy od termostatu. Wyłączenie pompy od termostatu spowoduje szybkie osiągnięcie przez kocioł temperatury zadanej i wygaszanie.

    

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.