Wejście I4 w sterowniku HT-tronic 900

Strona główna Forum Pomoc techniczna Wejście I4 w sterowniku HT-tronic 900

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #61890
      Marek
      Uczestnik

      Witam serdecznie.

      Opierając się na instrukcji HT-tronic 900 strona 32

      str32

      Chciałem zapytać – wnioskując po innych wejściach termostatu, czy wejście I4 także jest to wejście, które można wyzwalać np. stykiem bezpotencjałowym z zewnętrz? Oraz jaki będzie skutek wyzwolenia tego wejścia – co zrobi kocioł? Zastanawiam się, czy można by użyć je do „awaryjnego” wygaszenia kotła w sytuacji gdy układ będzie pracował z UPS, a bateria będzie już na wyczerpaniu?

      Pytam, bo w instrukcji nie znalazłem nic na temat tego wejścia, a po opisie funkcji wydedukowałem, że może się do tego nadać 🙂 Jeśli nie, to czy jest inna możliwość wygaszenia kotła zewnętrznym sygnałem?

      Marek

      Załączniki:
    • #61894
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Jest to wyjście STB (podłączony jest tam czujnik bimetaliczny do awaryjnego wykrywania wysokiej temperatury kotła).

      Warto zamontować moduł internetowy HT tronic Connect – poprzez moduł można zmienić nastawy temperatur oraz załączyć/wyłączyć kocioł.

    • #61893
      Marek
      Uczestnik

      O ile kojarzę, to rolę czujnika STB pełni czujnik temperatury kotła i nie dostarczacie takiego (bimetalicznego) czujnika w standardzie, czy jestem w błędzie?

      Mam zainstalowany moduł HT-Tronic Connect tylko niby w jaki sposób mogę wygasić za jego pomocą kocioł gdy bateria awaryjnego zasilania kotła będzie już na wyczerpaniu? Przecież nie będę miał z kotłem komunikacji jeśli tylko on pracuje w podtrzymaniu UPS. Poza tym to ma się stać w trybie „automatycznym”, gdy nawet nie będę wiedział, że w domu nie ma prądu. Chodzi mi o wygaszenie kotła w momencie słabej baterii zasilania awaryjnego – sygnał taki daje mi mój zasilacz (zwiera odpowiednie styki swojego przekaźnika).

    • #61892
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Czujnik temperatury kotła jest w jednej obudowie z czujnikiem bimetalicznym stb (dlatego jest taka duża średnica) – kabel składa się z 4 przewodów.

      Ten sam sygnał można wpiąć w styki termostatu pokojowego (CO lub zaworu – zależnie od instalacji) oraz ustawić wyłączenie pompy od termostatu. Wyłączenie pompy od termostatu spowoduje szybkie osiągnięcie przez kocioł temperatury zadanej i wygaszanie.

       

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.