Zacinający się ślimak

Strona główna Forum Pomoc techniczna Zacinający się ślimak

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #79262
   kamil Drąg
   Uczestnik

   Hej.

   Jestem posiadaczem pieca Heiztechnik one 20kw.

   Piec został zamontowany mniej niż miesiąc temu i już niestety mam pierwszą awarie.

   Zaczęło się od alarmu na piecu: „wysoka temperatura palnika” i piec rozpoczął wygaszanie. Wyczyściłem go porządnie i rozpocząłem odpalanie.

   Zauważyłem, że ślimak chodzi inaczej, działa w trybie ” dwa do przodu jeden w tył”, albo nawet „dwa w tył jeden do przodu”. Rozkręciłem wąż gumowy, który łączy obudowę ślimaka z paleniskiem, odkurzyłem porządnie obie strony i sam wąż, w trybie testowym włączyłem podajnik i jakoś to przepchał. Pierwsze co rzuciło się w oczy, to że Zamiast pelletu leciał wręcz pył/miał.

   Piec się odpalił i chodził prawidłowo przez 24 godziny, następnie problem powrócił.

    

   Dziś postanowiłem się przyjrzeć dokładniej. Jeszcze raz wyczyściłem cały ślimak i uruchomiłem piec. Ręcznie podałem pellet do momentu aż „groszki” zaczęły wpadać do paleniska i uruchomiłem piec w tryb odpalania. Piec zasypał się i znowu zaczął lecieć pył/ miał/ trociny, ślimak z powodu obciążenia tym miałem zaczyna chodzić w trybie ” 1 do przodu 2 do tyłu” i jeszcze bardziej się zapycha.

   Znakiem tego że ślimak musi w jakiś sposób ten pellet przemielać po drodze, pytanie moje, jaka może być tego przyczyna? Złej jakości pellet? Obciążony ślimak/silnik?

   Pellet był kupiony jednej firmy kilka worków, przechowywany w grzanym pomieszczeniu, a piec jeszcze nie zdążył wypalić nawet całego jednego podajnika.

   Będę wdzięczny za każdą podpowiedź

  • #79266
   Mateusz Żurek
   Uczestnik

   Cześć,

   Rzuć okiem co jest na dnie pojemnika z paliwem oraz w samym podajniku.

   Jak nie ma dużych ilości pyłu to dzwoń do serwisu.

  • #79269
   Mariusz Rafał
   Uczestnik

   Co jakiś czas trzeba czyścić dno pojemnika – tam skąd ślimak zabiera pellet. Dostęp masz poprze klapkę na 4 śruby. Jeśli tam jest pył to ślimak nie pociągnie pelletu do góry. Ja to czyszczę co rok, u mnie wystarcza. Nie wydaje mi się, że ślimak rozdrabnia Ci pellet, zwłaszcza, że masz pewnie sprężynę a nie ślimak – przyjrzyj się dokładnie.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.