zbyt niska temperatura kotła

Strona główna Forum Pomoc techniczna zbyt niska temperatura kotła

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #78946
   Wojciech Czapla
   Uczestnik

   witam szanowne grono, mam taki oto problem z kotlem HT red one 11 kw mianowicie: kocioł posiadam drugi rok, w pierwszym roku pracował bez zastrzezen, po czym po przełączeniu go z trybu letniego na zimowy, kocioł nie może dobić do zadanej temperatury 65 stopni, z trudem jest podczas pracy uzyskuje temperature 50 stopni, serwis oczywiscie tlumaczy się zbyt duzymi rozbiorami ciepla w budynku co jest bzdura, gdyż taka sytuacja wczesniej nie miala miejsca, jak dla mnie wyglada to jakby kocioł stracił swoją sprawnosc, czy ktoś mial może podobny przypadek ??

  • #78949
   SERWIS1
   Opiekun forum

   W pierwsze kolejności sugeruję zrobić przeważenie wydajności podajnika aby mieć pewność że palnik pracuje na odpowiedniej mocy.

   Czy kocioł jest wyposażony w sondę Lambda? Jeżeli tak to warto sprawdzić podczas pracy na mocy maksymalnej jakie wartości tlenu widzi sonda. w przypadku, gdy wartość tlenu często spada poniżej 6% sterownik odcina paliwo do spalania z powodu braku tlenu. Brak tlenu może być spowodowany brakiem napowietrzenia kotłowni, problemami z ciągiem kominowym, zabrudzeniem wymiannika kotła (pełne wyczystki i kanały dymowe), zabrudzone przyłącze pomiędzy kotłem a kominem, zabrudzony komin.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.