kocioł ht 25kw

Strona główna Forum Kotły zasypowe kocioł ht 25kw

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60192
      kuczyński
      Uczestnik

      witam wszystkich .możecie mi napisać ile taki piec mniej wiecej powinien spalać wegla np.orzech?bo słyszałem ze jak się zasypie cały piec węglem to nawet do 15 godzin czy jest to możliwe?

    • #60194
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie chciałem odpowiadać na Twój post, gdyż najlepiej byłoby, abyś dostał taką odpowiedź od któregoś z użytkowników.
      Uważam, że takie pytanie powinieneś zadać na info-ogrzewanie, a tam jest większ ilość użytkowników polemizujących na tematy ogólne. Jak widzisz tu są zadawane bardziej techniczne pytania, co nie znaczy, że Twoje pytanie nie jest zasadne.
      Obiektywnie podchodząc do tematu każdy kocioł dobrej jakości powinien spalić około 20 – 30 % paliwa więcej niż potrzeba na ogrzanie obiektu.
      Kocioł zasypowy o mocy 25 kW według mnie powinien być montowany dla powierzchni domu nie większej niż 200 m2.
      Dom o takiej powierzchni przy założeniu, że jest dobrze zaizolowany powinien mieć zapotrzebowanie na węgiel około 40 kg na dobę.
      W związku z tym kocioł ten powinien wytrzymać około 15 godzin na jednym zasypie przy umiarkowanych temperaturach.
      Dla uzyskania efektu dobrego spalania i długiego czasu stałopalności proponuję, abyś do wyczyszczonego kotła wsypał węgiel i rozpalił od góry. Jeśli idzie o ustawienie dmuchawy, to staraj się nie ustawiać ich zbyt wysoko. Lepiej jest jeśli kocioł rozpala się powoli i nie wchodzi zbyt często w podtrzymanie.
      W razie dalszych niejasności pisz, a ja postaram się jakoś Tobie odpowiedzieć.

      Pozdrawiam

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.