kotły zasypowe

Strona główna Forum Kotły zasypowe kotły zasypowe

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60137

      Witam.Przymierzam się do kupna kotła z serii Q hit plus, mam do ogrzania 70 metrów plus bojler 120 litrów, stare budownictwo, wysokość 3 metry. Będę palić tylko węglem kamiennym, i mam pytanie,jaki byłby odpowiedni piec na moje metry, i czy do kotłów z tej serii można podłączyć termostat pokojowy. Pozdrawiam.

    • #60143
      Kazik1803
      Uczestnik

      witaj

      Ja posiadam piec q hit plus 11kw mam 64m do ogrnia piec na pełnym zasypie i rozpaleniu od góry trzyma 12h przy mrozach -15.
      ogólnie to jestem bardzo zadowolony,

    • #60142

      Dzięki za podpowiedz,mam jeszcze pytanie względem kotła Q ht 15,czy do tego kotła można podłączyć sterownik HT-tronic-300,bo chciałbym mieć podłączony zawór trójdrożny i termostat pokojowy.

    • #60141
      SERWIS
      Uczestnik

      Witaj Maras.

      Nie ma problemu z innym sterownikiem.
      Jeżeli jednak chcesz podłączyć zawór mieszający to musisz zamówić regulator HT tronic 400.
      Ht tronic 300 nie ma obsługi zaworu mieszającego.

      Pozdrawiam

    • #60140

      Dzięki za odpowiedz, chciałbym się jeszcze dopytać, czy jak w opisie kotła pisze minimalny ciąg kominowy 20, to czy jak postawie komin systemowy 18 wysokość 10 metrów , to czy będzie ten rozmiar komina wystarczający. Pozdrawiam.

    • #60139
      SERWIS
      Uczestnik

      Wydaje mi się, że tak, bez problemu powinien sobie poradzić nawet z większej mocy kotłem.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.