za dużo dymu

Strona główna Forum Kotły zasypowe za dużo dymu

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60114
   juli74
   Uczestnik

   Witam mam problem od 3 dni z paleniem w kotle Q PLUS , to znaczy w czasie rozpalania się , a nawet i później , przez zamknięte drzwiczki zasypowe wydostaje się dym :/ , dodam że piec jest generalnie wyczyszczony , komin także bo był nawet kominiarz , mam ten piec od września zeszłego roku i nie miałam nigdy takiego problemu

  • #60124
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Sprawdź, czy przypadkiem nie masz zamkniętej całkowicie przysłony na dmuchawie lub czy masz dopływ świeżego powietrza do kotłowni.

   Pozdrawiam

  • #60123
   juli74
   Uczestnik

   przysłona nie jest zamknięta całkowicie , dopływ powietrza jest okej , po telefonie do serwisu ustawiłam kocioł tak jak mi radzili czyli obroty minimalne na 1 a maksymalne na 2 , przez pierwsze 2 godziny chodził idealnie ale po osiągnięciu temp. 42 st. ( zadana jest ustawiona na 65 ) znów zaczął wydostawać się dym przez dwa otwory pod drzwiczkami zasypowymi 🙁 i zatrzymał sie na temp skacząc 41-42 co jakiś czas racząc kotłownie pięknymi smugami dymu . co jeszcze może być przyczyną ???

  • #60122
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Jesteś posiadaczem kotła, który kiedyś miał wycięcia pod środkowymi drzwiami. Niestety w wielu przypadkach, gdy ciąg kominowy był za słaby lub słabe było napowietrzanie kotłowni otworami tymi zamiast zasysać powietrze do dopalania wywalało nimi dym.
   W związku z tym proponuję, abyś zakleił te otwory sylikonem lub popracuj nad poprawieniem ciągu kominowego lub lepszym napowietrzeniem kotłowni.

   Pozdrawiam

  • #60121
   juli74
   Uczestnik

   Gotowe 😀 , oczywiście nie zalepiłam tych otworów , załatwiłam jeszcze raz wizytę kominiarza , który zajął się konkretnie kominem i teraz piec działa idealnie , dziekuję bardzo za pomoc ( przydała się )

  • #60120
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   A ja cieszę się że ponownie mogłem się do czegoś przydać.
   Ach, przepraszam Cię, że odruchowo zrobiłem Ci zmianę płci, większość naszych użytkowników to mężczyźni, rzadko mam na forach użytkowniczki naszych urządzeń.

   Pozdrawiam

  • #60119
   juli74
   Uczestnik

   Nie ma za co , musicie się przyzwyczaić do obecności płci przeciwnej , wasze kotły to perełki , palę tyle czasu w nim i oprócz incydentu z kominem nie miałam jeszcze żadnych kłopotów , rozpala się szybko i łatwo , ciepło utrzymuje się idealnie , taki kocioł dla pań 😀

   Pozdrawiam

  • #60118
   jankes
   Uczestnik

   Piec Q Plus 25
   Tez u siebie od czasu do czasu mam z tym problem.
   Te rozwiązanie z tym dziurami nie było za dobre.
   Czy można je faktycznie zalepić silikonem lub wymienić na inne drzwi?

  • #60117
   juli74
   Uczestnik

   ja bym ich nie zalepiała od tamtego czasu nie mam więcej problemu z tymi otworami , po prostu pilnuję żeby komin był czyszczony , a te otwory się przydają : jak jest niskie ciśnienie to otwieram w piwnicy okienko i piec pali ja ta lala

  • #60116
   jankes
   Uczestnik

   Dzięki za info Juli74. Po przeczyszczeniu pieca/czopucha juz jest lepiej.
   Przysłoniłem też dmuchawę i zmniejszyłem obroty maks dmuchawy.
   Zad dużo powietrza leciało i dym nie nadążał .

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.