odpowietrzenie kotła

Strona główna Forum Kotły zasypowe odpowietrzenie kotła

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60053
      mirecki
      Uczestnik

      Posiadam kocioł Q Hit Plus 7 kW.zapowietrza się system strasznie. W związku z tym mam pytanie czy ta zaślepka z prawej strony na wysokości drzwiczek to służy do zamontowania odpowietrznika? W żadnej instrukcji nie pisze do czego to służy.Coś więcej o samej instalacji.Mieszkanie 55 m,trzy grzejniki jedna drabinka w łazience,bojler dwu płaszczowy 80 l,dwa obwody podłogowe i to wszystko.Po rozpaleniu po około 30 min.temp. 85 st. a kaloryfery zimne woda w systemie jest ,grzejniki odpowietrzone.Myślę że w piecu zrobiła się poduszka powietrzna.Proszę o poradę .

    • #60059
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz mi na jakiej wysokości masz naczynie wzbiorcze i w którym miejscu na instalacji masz założoną pompę obiegową.
      Otwór z boku jest do podłączenia miarkownika ciągu i odpowietrznik w tym miejscu nie zdałby egzaminu.

      Pozdrawiam

    • #60058
      mirecki
      Uczestnik

      Pompa obiegowa jest na wyjściu na bajpasie a naczynie wzbiorcze jest na wysokości równej bojlerowi.Dziś był „fachowiec „i sam stwierdził że naczynie jest trochę za nisko a przyczyna zapowietrzenia to odpowietrzniki automatyczne.Wymienił na ręczne i poszło ale w płaszczu bojlera jest trochę nadal powietrza.

    • #60057
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Jest to dla mnie trochę dziwne. Z reguły zapowietrza się instalacja a nie sam kocioł.
      Króciec zasilający jest na samej górze i nie wiem, jaka mogłaby być przyczyna blokowania powietrza w kotle.
      Rzeczywiście czasami zdarzało się, że odpowietrzniki były zamontowane tak w stosunku do pompy, że powodowała ona zasysanie powietrza przez odpowietrzniki i działo się to przy bardzo małym słupie wody.
      Jak będziesz po przeróbkach to napisz czy problemy ustąpiły.

      Pozdrawiam

    • #60056
      Karo
      Uczestnik

      Ciekawa opinia z forum info-ogrzewanie:

      „(…) piec musi być tak ustawiuony żeby odpowietrzał się sam podczas napełniania. Jeżeli wyjście z pieca jest w tylnej części kotła u góry to piec powinien być pochylony do przodu jeżeli w przedniej to na odwrót w przeciwnym razie w piecu zawsze zostanie powietrze.”

      http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8948-czujnik-spalin-problem/

    • #60055
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, jest trochę prawdy w tym, co piszą o odpowietrzaniu, jednak w naszym przypadku nie jest to aż tak konieczne.
      Napisz, czy udało Ci się uporać z problemami, będzie to też wiadomość dla innych użytkowników.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.