problem z paleniem się w q plus comfort

Strona główna Forum Kotły zasypowe problem z paleniem się w q plus comfort

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60018

      Witam. Wczoraj uruchomiłem piec q plus comfort i chocbym nie wiem co robił to nie chce sie palić przy zamkniętych drzwiczkach próbowalem róznych ustawien dmuchawy i zaobserwowałem ze czy dmuchawa pracuje czy nie to w piecu nie widac róznicy ale wystarczy ze lekko uchyle górne drzwiczki i sie pali jak ta lala a jak zamknę na minute to już się jakby dławi w środku temperatura zadana 65 st. i nie podejdzie,wszystkie ustawienia według zaleceń dodam ze nie mam term.pok.-co robic?, gdzie szukać przyczyny??? aha i palę miałem(25kilokal) oczywiście mokrym i od góry.
      jestem załamany mialo być tak pięknie,cały weekend zamiast odpoczywać to siedze w kotłowni-prosze pomózcie…

    • #60030
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz mi czy kocioł zasypałeś mokrym czy suchym miałem i czy rozpalałeś od góry.
      Miał powinieneś wcześnie dość intensywnie zmoczyć i rozpalić od góry przy stosunkowo nie zbyt wysokich obrotach aby żaru nie ściągnęło zbyt szybko na dół.
      Jak żar pojawi się na dole nad rusztem to już po spalaniu.

      Pozdrawiam

    • #60029
      SERWIS
      Uczestnik

      Jeszcze jedno, czy w Twoim kotle jest regulacja powietrza w popielniku w postaci suwaka w popielniku po prawej stronie.
      W tej chwili wprowadzamy kotły z regulacją powietrza wtórnego i nie wiem, czy przypadkiem takiego nie posiadasz.

      Pozdrawiam

    • #60028

      Witam serdecznie.Bardzo dziękuje za odpowiedz.
      Kocioł zasypałem mokrym miałem 50kg Zrobiłem gniazdo papier drewno i zamknąlem ,rozpalanie dmuchawy było na 12 biegu czas 10 minut.
      Jest regulacja powietrza w popielniku dokładnie z prawej strony próbowałem tak i tak
      Sugeruje Pan że obroty dmuchawy przy pierwszym rozpalaniu były zbyt wysokie?

      Pozdrawiam

    • #60027

      Jescze jedno-raczej nie widzialem żaru nad rusztem ale próbowałem od spodu przepchnąć hak być może to spowodowało taka sytuację…?

    • #60026

      Wyjąłem miał z pieca który wsypalem wczesniej następnie wsypałem świeżego namoczonego miału 30kg i rozpaliłem od góry, bieg rozpalania ustawilem na 6 zadałem temp 65 podbiło do 38 i spadło do 30 drzewo sie wypaliło i tyle było z rozpalania
      zrobiłem taki eksperyment-uchyliłem górne drzwiczki i bieg dmuchawy ustawiłem z 6 na 12 wewnątrz pieca nie było widac żadnej zmiany podmuchu czy to w porządku?,poniewaz to mój pierwszy piec z podmuchem więc pytam.
      Czy jest jakieś logiczne wytłumaczenie na to jak palic zeby sie paliło???

      Pozdrawiam

    • #60025
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam ponownie. Przesuń suwak od regulacji do końca do tyłu i w tym momencie jeżeli w tym miale jest choć odrobina węgla to musi się on rozpalić. Bieg rozpalania ustaw na 6 do 8.
      Napisz o rezultacie

      Pozdrawiam

    • #60024

      Witam.dalej pisze w temacie problem z rozpalaniem poniewaz problem jest nadal. skonczyly sie pomysly na skuteczne rozpalanie dzisiaj konsultowalem nastawy z Panem z serwisu przez tel. tez nie pomoglo. nie mam pojecia co dalej robic,gdzie szukac przyczyny.
      Czy naprawde wszyscy mają takie problemy na poczatku z paleniem???
      CO ROBIC???
      Pozdrawiam

    • #60023
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      No cóż, czasami i tak bywa.
      Sprawdź jeszcze, czy przy włączonej dmuchawie i przesuniętej listwie do tyłu w popielniku czuć ruch powietrza, bo być może albo dmuchawa nie pracuje albo w jakiś dziwny sposób powietrze nie dochodzi do popielnika. To tłumaczyłoby, dlaczego po zamknięciu drzwi kotła wszystko ugasa.

      Jeżeli sobie nie poradzisz to jutro wyślij do nas reklamację i ktoś do Ciebie podjedzie.

      Pozdrawiam

    • #60022

      Witam. sprawdzalem podmuch w popielniku jest.
      Mam zamiar sprowadzic kogos kto ma do czynienia z piecem mialowym na codzien – mam nadzieje zesobie poradzi
      Mam pytanie. ile kosztowalby przyjazd serwisu aby uruchomic piec?

      Pozdrawiam

    • #60021

      witam serdecznie.
      udało się rozpalic,nigy nie przypuszczałem że rozpalenie w piecu może cieszyć 🙂
      Trochę niepokoi mnie długość w czasie minęły 2 godz od rozpalenia i jest 40st na kotle…
      czy moze jeszcze jakieś ustawienia skorygować
      a może potrzebuje tyle czasu

      pozdrawiam

    • #60020

      Witam serdecznie. temat uwazam za zakonczony przyczyną okazal sie zły miał po wymianie miału kociołek grzeje jak ta lala. Zostaly skorygowane wszystkie ustawienia.
      Serwis techniczny Heiztechnik pomogł bardzo. Wiedzialem ze przyczyna zlego palenia sie nie jest kocioł w końcu to mercedes wsród kociołków
      Spalanie:30kg paliwa,temp na dworze10st czas:30godz.
      Opanowalem juz palenie,do kotlowni chodze z nudów zobaczyć jak pracuje kociołek.
      Polecam wszystkim Q PLUS KOMFORT ze sterowaniem HT300
      Jeszcze raz podziekowania dla Pana z Serwisu Technicznego

      Pozdrawiam

Oglądasz 11 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.