Szuflada popielnika

Strona główna Forum Kotły zasypowe Szuflada popielnika

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60011
      Karo
      Uczestnik

      Witam,
      zauważyłem, że w kotłach zasypowych – w przeciwieństwie do podajnikowych – nie ma szuflady popielnika. A szkoda, bo byłaby wielce przydatna. Chciałbym się w związku z tym spytać, czy taką szufladę można u Państwa domówić lub wziąć z innego modelu np. Q EKO.
      Interesuje mnie szuflada, która szerokością pasowałaby do Q HIT 15.
      Jeśli tak, to jaki byłby koszt tego?
      Pozdrawiam

    • #60017
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rzeczywiście Twoje pytanie jest zasadne.
      Mieliśmy kilka przypadków kiedy to klienci sami montowali sobie szuflady w kotłach zasypowych i dzwonili do nas z problemami.
      W popielniku znajduje się otwór od nawiewu powietrza i wkładając szufladę możesz go zasłonić ograniczając dopływ powietrza i utrudniając spalanie.
      Dlatego też możesz zamontować szufladę lecz musisz pamiętać o powietrzu do spalania.
      Nie wiem, czy posiadamy szuflady o takim rozmiarze, ale wydaje mi się że nie jest to wielki problem.

      Pozdrawiam

    • #60016
      Karo
      Uczestnik

      Witam,
      masz na myśli tą tylną dyszę powietrza czy otwór kanału wentylatora? Mnie ten drugi przypadek nie dotyczy, bo mam miarkownik, a więc powietrze wchodzi drzwiczkami dolnymi. Jaki to jednak mogłoby mieć wpływ na dyszę.
      Widziałem popielnik do Q EKO i jest dość głęboki. Może płytki byłby mniej problematyczny np. taki, jaki jest w konkurencyjnym kotle Heitz Mini.
      http://www.mt-system.pl/mini_galeria.html

    • #60015
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam ponownie

      Kocioł Heitz Mini nie posiada dyszy powietrza wtórnego i nie ma ryzyka zaślepienia jej.
      Można oczywiście wykonać niską szufladę, zwłaszcza do kotłów bez nadmuchu.
      Napisz zapytanie na adres naszego biura i odpowiedzą Ci jaki były koszt takiej szuflady. Cennik szuflad jest też dostępny na naszej stronie w cenniku części zamiennych w zakładce DO POBRANIA

      Pozdrawiam

    • #60014
      Karo
      Uczestnik

      Dzięki za info. Napiszę zapytania, ale w cenniku nie znalazłem szuflady rozmiarowo odpowiadającej temu kotłowi. Wszystkie są też wysokie, więc z tego co piszesz nie byłyby wskazane. Pozostaje zamówienie specjalnej wersji albo samodzielne wykonanie tego elementu.
      Przy tej okazji spytam się jeszcze, czy taka szuflada to zwykła czarna stal zespawana na łączeniach? Jaka musi być grubość takiej blachy?

    • #60013
      SERWIS
      Uczestnik

      Szuflada ta nie jest żadnym elementem konstrukcyjnym i może być wykonana z każdego materiału.
      Możemy wykonać taki element w cenie pozostałych szuflad lecz musiałbyś spokojnie poczekać na to poczekać.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.