Kocioł HT

Strona główna Forum Kotły zasypowe Kocioł HT

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60490

   Witam!Noszę się z zamiarem kupna kotła zasypowego,w związku z tym mam kilka pytań.Pierwsze to -dlaczego firma heiztechnik wykonuje kotły zasypowe tylko z spalaniem górnym.Drugie-rozumiem,że HT-węgiel to paliwo podstawowe,a HT Plus miał to paliwo podstawowe.Trzecie-inne firmy do budowy kotła stosują blachę 6 mm.Proszę o podanie powodu stosowania przez waszą firmę blachy 5-mm.Ostatnie pytanie skieruję też do użytkowników tych kotłów,ponieważ chodzi mi o ile spalacie opału,jakiego opału,stałopalność itd.Po prostu zachęcam do wymiany swoich doświadczeń.Serdecznie proszę o odpowiedż i porady,gdyż okres opałowy się zbliża i czas na modernizację kotłowni bliski.Pozdrawiam

  • #60496
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Masz rację, Kocioł HT jest przeznaczony głownie do spalania węgla i drewna, a dzięki temu że jest wyposażony w układ nadmuchu można w nim spalać również miał węglowy. Niestety z powodu małych gabarytów posiada on również małą komorę zasypową poprzez co spalanie miału mija się z celem.
   Typowym kotłem miałowym jest kocioł HT Plus, który posiada tą samą konstrukcję płaszcza grzewczego ale dużo większą komorę zasypową.
   Kotły wykonujemy w tej chwili tylko z zasypem górnym po to, aby w każdym z nich móc spalać słabej jakości paliwo lub nawet miał węglowy.
   Jeśli idzie o grubość blachy to w wymianie ciepła zawsze dążymy do tego aby blacha, która jest barierą w wymianie ciepła była jak najcieńsza (patrz wymienniki płytowe).
   Jednakże przy stosowaniu cieńszej blachy trzeba stosować większą ilość szpilek i wtedy wytrzymałość/trwałość jest ta sama. Ciśnienie rozrywające przy większym polu naporu powoduje większą siłę i zrywa blachę nawet o 1 mm grubszą.
   A tak na marginesie to wielkie znaczenie maja zjawiska zachodzące w kotle i mniejszą podatność na korozję w kotłach naszej konstrukcji.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #60495

   Czytając na różnych poważnych forach użytkownicy preferują jednak kotły z dolnym spalaniem,dlatego dziwi mnie,że tak znana firma niema w swej ofercie tych tych kotłów,które wykazują leprze parametry spalania.

  • #60494
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   W zależności od zastosowania kotła co do rodzaju spalanego paliwa stosuje się kotły z dolnym bądź górnym spalaniem. Trudno było wykonać dobrej jakości kocioł dolnego spalania przy wykorzystaniu naszego nowatorskiego rozwiązania kolumny grzewczej.
   Jesteśmy w ostatniej fazie badań kotła z dolnym spalaniem, o którym niektórzy powiedzą że wygląda jakby był postawiony na głowie. Dlatego też musi być na wskroś przebadany aby mógł zostać wypuszczony do sprzedaży.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

  • #60493

   Witam!Z odpowiedzi wnioskuje,że jednak kocioł dolnego spalania jest lepszym rozwiązaniem,który wymaga wiele badań(przy waszej renomie nie zbędnych,aby nie zrobić bubla)Proszę napisać kiedy spodziewacie się zacząć produkować kocioł z dolnym spalaniem bo jednak taki chciałbym kupić ,a bardzo chciałbym kocioł waszej firmy.Serdecznie pozdrawiam

  • #60492
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Źle mnie zrozumiałeś. Kocioł z dolnym spalaniem nie jest lepszy z ogółu. Jeszcze do niedawna większość kotłów było wykonanych w systemie dolnego spalania i wytrzymywały niektóre tylko po dwa, trzy lata. Kotły z dolnym spalaniem są lepsze do spalania drewna drobnego i węgla natomiast np nie nadają się do miału. Łatwo jest wykonać kocioł dolnego spalania tylko my dążymy do tego aby wykorzystać wszystkie cechy naszego wymiennika i ponadto aby był łatwy dostęp do czyszczenia. W wielu kotłach dolnego spalania aby go całego wyczyścić trzeba rozebrać połowę kotła. Dlatego też z naszej strony jest to opóźnione w realizacji.

   Pozdrawiam
   Serwis Heiztechnik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.