Sposób palenia

Strona główna Forum Kotły zasypowe Sposób palenia

  • Ten temat ma 8 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 10 lat temu przez Anonim.
Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60480

      Witam serdecznie.Proszę o podanie sposobu rozpalania oraz palenia w kotłach HT oraz HT Plus.W jaki sposób palić węglem oraz miałem.Są to kotły inne z jakimi miałem do czynienia do teraz.Pozdrawiam.

    • #60489
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Gruby węgiel i drewno rozpalasz od dołu z tą uwagą aby nie trzymać drzwi dolnych zbyt długo otwartych. Rozpalanie kotła z zbyt długo otwartymi dolnymi drzwiami powoduje rozniecenie zbyt dużej ilości paliwa co po zamknięciu drzwi spowoduje spalanie w niedoborze tlenu.
      Co do paliw sypkich to zalecamy rozpalanie od góry. Bardzo ważne: nie wolno dosypywać miału węglowego podczas palenia i dodatkowo miał węglowy ma być mokry.
      Jeśli idzie o rozpalanie miału to nasypujemy pełną komorę załadunkową, na środku robimy coś w postaci gniazda w które wkładamy drewno i je rozpalamy.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60488

      Witam!Napisz,proszę jak wygląda palenie w kotłach HT flotokoncentratu,paliwo mało popularne ale ja nim palę.Głównie używane na Śląsku.Myślę,że jest tobie znane.Proszę wybaczyć dociekliwość,ale chciałbym ten kocioł,ale w mojej okolicy(Kościan)nie mogę znależ użytkownika.Bardziej znane są inne kotły.Naprawdę potrzebuje mocnych argumentów aby kupić wasz kocioł.Może wtedy zapoczątkuje erę waszych kotłów w moim regionie.
      Pozdrawiam

    • #60487
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Masz rację flot jest dla mnie mało znanym paliwem, ale słyszałem o nim i ponoć pali się nieźle w naszych kotłach.
      Flot podobnie jak miał musi być palony mokry, rozpalać należy od góry i nie wolno go dosypywać.
      Powinieneś jedynie podnieść obroty dmuchawy tak, aby powietrze było w stanie przejść przez zład paliwa.

      Jak już uda Ci się palić flotem to napisz co i jak gdyż też chciałbym się czegoś dowiedzieć.

      Pozdrawiam

    • #60486

      Witam!Niestety,ja kocioł zamierzam dopiero kupić i dlatego bardzo mnie interesuje palenie każdym paliwem jakim paliłem do tej pory.Szukam w swojej okolicy kogoś kto taki kocioł użytkuje,niestety kocioł jest mało popularny w mojej okolicy.Jeżeli przekonam się co do zakupu kotła HT lub HT Plus na pewno będę czynnie uczestniczył w życiu forum.Chciałbym w tym miejscu podziękować Panu Jackowi R.za próbę znalezienia rozwiązania tego problemu.Pozdrawiam

    • #60485
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Wspomniałeś właśnie o Jacku, naszym doradcy handlowo – technicznym, który ma największą wiedzę na temat kotłów opalanych flotem, gdyż on zajmuje się tamtym rejonem.
      Niestety bardzo rzadko mamy możliwość posiadania informacji na temat miejsc montażu naszych kotłów, gdyż nie obsługujemy klientów detalicznie. Dowiadujemy się o naszych kotłach dopiero w momencie wystąpienia problemów.
      Skontaktuj się ponownie z Jackiem, a on udzieli Ci informacji.

      Pozdrawiam

    • #60484
      PlayStation
      Uczestnik

      bartus8 palisz flotem ?

    • #60483
      Anonim
      Gość

      В дальнем конце умывальник и унитаз. Жанна вдруг наклонила голову и, не прощаясь, направилась к выходу.
      Презентация на тему топиарий из атласных лент Концепция здорового образа жизни реферат Найти музыку по ритму онлайн Темы для проектов по биологии Иновации в японии
      А ты играй, не отвлекаясь. Ты начинаешь мне надоедать!

    • #60482
      Anonim
      Gość

      Ostanio dużo czytam blogów, stron a także bywam na forum dyskusyjnym gazety.pl.
      Ta strona mnie bardzo zaciekawiła, dodałam sobie ją do ulubionych. Pozdrawiam Anita 🙂
      Nie gram w darmowe gry online flash na facebooku!

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.