QPLUS 25 znowu REKLAMACJA DMUCHAWY

Strona główna Forum Kotły zasypowe QPLUS 25 znowu REKLAMACJA DMUCHAWY

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59972
      matkie
      Uczestnik

      Dzień dobry,
      Kupiłem piec QPLUS 25 2 lata temu. Dokładnie 2.11.2012 roku. Pierwszy miesiąc paliło mi się trudno, ale z uwagi na to, że był to nowy piec pewny byłem, że pewnie coś źle robię. Po 1,5 miesiącu ustaliłem z Państwem, że na rynku pojawiły się felerne wentylatory(pewnie źle pamiętam WPA117 lub WPA 107) – miały dużo mniejszą wydajność niż potrzebny w moim piecu. Wymieniono mi go naprawdę od ręki (WPA120). Byłem naprawdę zadowolony do dnia dzisiejszego. Wentylator reaguje na zmiany prędkości podawane przez komputer jednak moim zdaniem wieje on znacznie słabiej nawet na 12 biegu niż było to rok temu. Chciałbym go zareklamować.
      PS. Podczas wymiany na nowy wentylator nie dostałem nowej karty gwarancyjnej. A tak którą mam jest od 2.11.2012 (wentylator) dostałem 2 miesiące później więc bardzo proszę o zainteresowanie się moją sprawą.

    • #59976
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam kolego Matkie!

      Nie musisz reklamować dmuchawy a wystarczy jedynie ją wyczyścić.
      Dmuchawa taka działa jak odkurzacz i wciąga cały brud z kotłowni, a jak to w kotłowni nie ma go mało. Kurz ten obrasta łopaty które w efekcie tracą swój kształt i dmuchawa traci wydajność.
      Odkręć ją i przedmuchaj sprężonym powietrzem a będzie działała jak nowa.

      Pozdrawiam

    • #59975
      matkie
      Uczestnik

      Cały piec wyczyszczony, i może faktycznie jest lepiej. Zostaje trochę niedopalonego miału ale ten problem też kiedyś miałem (trafiłem na złej jakości miał). Zauważyłem, że przez żaden z otworów w komorze paleniskowej nie leci powietrze. Nawet gdy zamiast wentylatora włożyłem pistolet z sprężonym powietrzem i zatkałem otwór dolny to również wtedy przez otwory powitrze nie leciało. Zamontowałem dmuchawę i historia się powtórzyła. Co może być przyczyną???? Otwory przedmuchałem i każdy drucikiem wewnątrz oczyściłem. Bardzo proszę o radę.
      Dziękuję

    • #59974
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rozumiem, że chodzi Ci o otwory powietrza wtórnego na tylnej ścianie kotła?
      Jeżeli przedmuchałeś te otwory sprężonym powietrzem to z pewnością są one drożne.
      Powietrze przez nie wydostaje się w wyniku zwiększonego oporu na ruszcie.
      Dysze te połączone są z popielnikiem i jeżeli zatkałeś otwór w popielniku dłonią, to po prostu zdławiłeś dmuchawę.
      Sprawdź czy powietrze z dysz wydostaje się przy zasypanym kotle miałem węglowym.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.