Q Plus przebija na min obrotach

Strona główna Forum Kotły zasypowe Q Plus przebija na min obrotach

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59967
      jtd
      Uczestnik

      Witam.
      Jak w temacie, czyli za mocno grzeje.
      Specyfikacja: Q Plus 15kW, sterownik OMEGA Plus.
      Dom 25lat, 110m2, ocieplony 10cm. Okna plastik. Instalacja stara grawitacyjna …..czyli przekroj rur jak w tamtych czasach , W STARY UKŁAD wpialem Q Plus i pompki Grundfos.
      O dziwo !!!!! 🙂 jak teraz zarzuce temp na dworze * 8stC 15kg wegla sort orzech to jara mi sie ok 8-10 godz i mam min obroty na 0 a max na 1 i temp. zadana na 65 st C . Zawor 4d na 1/2.
      Problem w tym ze przebija przez pierwsze 4godz do 70stC. A co jak w mrozy zarzuce 30kg wegla? Mam najmniejsze obroty jakie mozna ustawic. Przeroj komina to jajko 23cm na 13cm.
      pzdr

    • #59971
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przegrzewanie to nie jest jakieś straszne, ale fakt że jest.
      Napisz mi jaką masz czynną wysokość komina.
      Czy nie próbowałeś przymykać przysłony na dmuchawie? Jeśli nie to przymknij ją na około 1 – 2 centymetrów.

      Pozdrawiam

    • #59970
      jtd
      Uczestnik

      Witam.
      Wysokosc komina to 7,5m. A jesli chodzi o dmuchawe to nie mam przyslony zadnej..mam ta dmuchawe z klapką i im wyzsze obroty tym wiecej klapka sie otwiera. Chcialem dodac ze napewno nie mam nigdzie lewego powietrza drzwiczki cacy sie zamykaja a dmuchawe czyszcze co jakis czas i klapka na pewno domyka sie do konca jak nie dmucha.Jak temp. spadnie ponizej zadanej 65stC to pracuje na 1biegu tak 20 min i sie wylaczy a temp zaraz osiaga 67-70stC. Czekam na minusowe temp i moze bedzie ok bo zwiekszy sie zapotrzebowanie na moc i wiatru nie bedzie…wiatr chyba zwieksza ciag kominowy. Wtedy moze doczekam sie ze temp zadana nie bedzie osiagana. W tamtym roku bylo ok ale palilem badziewnym drewnem sosna. Jednak wegiel ma moc 🙂

    • #59969
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Na próbę spróbuj delikatnie uchylić drzwi wyczystki kominowej aby ssał komin bezpośrednio z kotłowni a nie przez kocioł lub włóż cegłę w kolumnę kotła dla zdławienia przepływu.

      Pozdrawiam

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.