Problem z sadzą

Strona główna Forum Kotły zasypowe Problem z sadzą

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59948
      Paweł Szczerba
      Uczestnik

      Od miesiąca pale węglem typu orzech w kotle HTNL 15. Za każdym razem przy rozpalaniu, z komina wylatuje sadza.
      Przewód kominowy jest nowy,przekrój 200, w piecu nie ma sadzy.
      Korzystam z funkcji rozpalania która trwa 10 min na 2 biegu, potem przechodzi na 5 bieg.
      Dlaczego sadza wylatuje z komina???

    • #59956
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz mi jak szybko kocioł osiąga temperaturę zadaną i jak długo jest w podtrzymaniu.
      Przypuszczalnie będziesz musiał obniżyć obroty dmuchawy z 5 na 3 a może nawet na 2.
      Kocioł zbyt mocno rozpala palenisko po czym po osiągnięciu temperatury zadanej przechodzi w podtrzymanie przy znacznym ograniczeniu powietrza i w tym czasie zgazowujący węgiel wydostaje się z kotła w postaci niespalonej sadzy.

      Pozdrawiam

    • #59955
      Paweł Szczerba
      Uczestnik

      Automatyczne rozpalanie jest przez 10 min a potem żeby doszedł do temperatury zadanej (mam ustawione 65stopni) potrzebuje 30 min i cały czas pracuje na 5 biegu.
      (Prosze mi wyjaśnić o co chodzi z „podtrzymaniem”)?

    • #59954
      SERWIS
      Uczestnik

      Podtrzymanie to praca kotła w zakresie temperatury zadanej. W tym czasie dmuchawa załącza się tylko cyklicznie na określony czas w celu rozniecenia żaru i wypchania łatwopalnych gazów

      Pozdrawiam

    • #59953
      Paweł Szczerba
      Uczestnik

      No wiec dmuchawa załącza mi się co 3 minuty na 10 sekund,pracuje wtedy na 2 biegu i to wszystko.
      Pytanie moje jest następujące czy tylko przy rozpalaniu kotła powinien on chodzić na biegu 2 lub 3 do momentu aż osiągnie żądaną temperaturę czy przestawić parametry na stałe że będzie pracował na niskim biegu???????
      Pozdrawiam

    • #59952
      SERWIS
      Uczestnik

      Według mnie najlepiej jest jeśli obroty dmuchawy są jak najniższe, ale na tyle duże, że temperatura waha się w okolicach temperatury zadanej. Najlepiej byłoby, gdyby udało Ci się tak ustawić kocioł, aby dążył do temperatury zadanej, ale jej nie osiągał. Oznaczałoby to że kocioł idealnie równoważy zapotrzebowanie na ciepło.

      Pozdrawiam

    • #59951
      Paweł Szczerba
      Uczestnik

      Nic się nie zmieniło, przy rozpalaniu wylatuje bardzo dużo sadzy.
      Problem jest przy rozpalaniu, zanim piec osiągnie temp zadaną.

    • #59950
      SERWIS
      Uczestnik

      W tym momencie zgłupiałem i nie wiem co powiedzieć, chyba tylko to, że ten typ tak ma.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.