długie rozpalanie w piecu heiztechnik Q plus 25 kw

Strona główna Forum Kotły zasypowe długie rozpalanie w piecu heiztechnik Q plus 25 kw

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60547
      Jerzol1
      Uczestnik

      Witam!
      mam piec heiztechnik Q plus 25 kw uniwersalny ( na węgiel,drewno, miał) do tej pory palę tylko miałem. Dlaczego podczas rozpalania w piecu aby uzyskać temperaturę 65 stopni trwa to około 1,5 do 2 godzin a niekiedy i dłużej. Dmuchawa chodzi na 12 zakresie, co będzie zimą?? Czy ktoś ma podobny problem lub wie jak go rozwiązać? Jak się rozpali to grzeje dobrze…

    • #60570
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Podczas rozpalania ustaw obroty dmuchawy na 4 – 6.
      Zbyt duże obroty dmuchawy wychładzają kocioł i utrudniają rozpalenie kotła.
      Dla kotła 25 kW polecam ustawić obroty min. na 1 a obroty maks. na 4 – 6.
      Przy tych nastawach kocioł powinien ładnie się rozpalić i dosyć długo utrzymać stałopalność.
      Im wolniej kocioł się rozpala tym dłużej powinien wytrzymać na jednym załadunku.
      Oczywiście bardzo ważna zasada: miał do spalania musi być mokry (konsystencja ciasta)

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

    • #60569
      Łukasz
      Uczestnik

      Witam
      Ja też mam piec heiztechnik Q plus 25 kw uniwersalny ( na węgiel,drewno, miał)chyba to normalne.
      W moim piecu pale groszkiem zasypuje 30kg a na górę kładę drewno i podpalam dmuchawa chodzi na 4 zakresie, temperaturę 65-70 stopni uzyskuję po około 1 do 1,5 godziny , to starcza na ok 12 godzin. Mam też inny problem jak się rozpali i utrzymuje stałą temperaturę to wydziela się dziwny zapach (śmierdzi) nie wiem czym to może być spowodowane czas przedmuchu ustawiłem na 25 a czas pomiędzy 2 ,może ktoś zna odpowiedz i mi coś poradzi dzięki pozdrawiam .

    • #60568
      Kowalski
      Uczestnik

      Jeśli to nowy kocioł to może czuć swąd farby/lakieru?

    • #60567
      jtd
      Uczestnik

      Witam.
      Mam Q Plus 15kW. Jeżeli chodzi o osiągnięcie temp. 60 stC od momentu rozpalenia to trwa to ok 30 min.
      Węgiel na to drzew troche i od gory podpalam.
      Dmuchawa ustawiona n aobr.max 4
      pzdr

    • #60566
      kaz74
      Uczestnik

      witam mam podobny piec tylko Q plus 35kw i próbuje palić miałem ale kiepsko się pali tęperatura wyskoczy na 60 a potem spada na 42 ustawienie pieca to 55 co jest nie tak

    • #60565
      SERWIS
      Uczestnik

      Witaj kaz74

      Napisz na adres serwisowy wiadomość z kontaktem do siebie. Zdarzyło się, że niektóre dmuchawy nie były doszczelnione na połączeniu z kanałem nawiewowym. Po podaniu kontaktu konsultant umówi wizytę serwisu u Ciebie. Podaj również nr fabr. kotła abyśmy mogli zweryfikować czy dotyczy to tego kotła.

      Pozdrawiam

    • #60564
      kaz74
      Uczestnik

      Więc tak kupiłem węgiel orzech rozpaliłem piec ładnie się zaczęło temperatura w pare minut 60c a po zamknięciu pieca spadnie i wacha się miedzy 50-52 nastawa na piecu 55c czas przedmuchu 10 s czas po miedzy przedmuchami 5,3 obroty mini 1 max.6 co jest nie tak .nr. urządzenia 1583610 kod towaru QP0035C000 pomocy co robię zle pozdrawiam.

    • #60563

      Witam!Proszę,napiszcie ile metrów ogrzewacie,ile miału na jeden zasyp i na jak długo palenia to starcza.Pozdrawiam

    • #60562
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Cię kaz74

      Nie rozumiem Twego niepokoju. Powiem jedno, masz dobrze ustawiony kocioł.
      Wielokrotnie pisałem, że dobrze ustawiony kocioł powinien pracować cały czas podobnie jak samochód powinien jechać jednostajnie cały czas a nie zatrzymywać się i ruszać.
      Kocioł ma ustawioną modulację poprzez co w momencie zbliżania się do temperatury zadanej zmniejsza obroty dmuchawy i produkuje mniej ciepła. Produkuje ciepa tyle ile potrzebuje obiekt ogrzewany i minimalizuje stratę kominową.
      Gdyby kocioł pracował tak jak uważasz to grzałby najpierw z dużą mocą generując wysoką temperaturę spalin. Dochodząc do temperatury zadanej wyłącza dmuchawę i przestaje spalać ale zauważ, że żar będący w kotle dalej powoduje wydzielanie gazu, który z powodu braku tlenu nie jest spalany i idzie w komin z dymem w postaci sadzy.

      pozdrawiam

    • #60561
      kaz74
      Uczestnik

      ok ale dlaczego nie można rozpalić go na miale i temperatura po zamknięciu kotła gwałtownie spada nawet do 42stopni i mniej więcej utrzymuje sie na tym samym poziomie a kocioł ma zadane 55. Co z tym nie doszczelnieniem co pisał pan na początku dmuchawy

    • #60560
      SERWIS
      Uczestnik

      Problem mógłby polegać na tym, że powietrze z dmuchawy mające iść w całości do kotła mogłoby uciekać przez nieszczelne połączenie ale raczej jest to niemożliwe.
      Napisz do nas reklamację z adresem i telefonem a w krótkim czasie podjedzie do Ciebie serwis.

      Pozdrawiam

    • #60559
      kaz74
      Uczestnik

      witam mam pytanie czy można by było podać parametry ustawienia kotła na sterownik ht-tronic 200 kocioł ma moc 35kw pozdrawiam na miał i wegiel

    • #60558
      Robson
      Uczestnik

      kaz74 napisał:

      Więc tak kupiłem węgiel orzech rozpaliłem piec ładnie się zaczęło temperatura w pare minut 60c a po zamknięciu pieca spadnie i wacha się miedzy 50-52 nastawa na piecu 55c czas przedmuchu 10 s czas po miedzy przedmuchami 5,3 obroty mini 1 max.6 co jest nie tak .nr. urządzenia 1583610 kod towaru QP0035C000 pomocy co robię zle pozdrawiam.

      Kolego, wyprobuj moze takie ustawienia :

      czas pomiedzy przed: 5 min
      czas przedmuchu 15sek.
      obr. min: 2
      obt. max: 5

    • #60557
      kaz74
      Uczestnik

      Ok. wypróbuję ale co z tym ht –tronic 200 są gdzieś do niego sugerowane ustawienia

    • #60556
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Poniżej podaję adres do nastaw regulatora tronic 200. Jest to ta sama automatyka co OMEGA HT
      https://heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=19&Itemid=35&lang=pl

      Pozdrawiam

    • #60555
      szuwar
      Uczestnik

      witam mam ten sam problem moje nastawy obr min 1 max 5 czas przedmuchu 20 miedzy przedmuchami 15 piec bardzo dlugo sie rozpala trwa to nawet kika godz piec jest czyszczony regularnie mial moczony dzien wczesniej i sprawdzony przez znajomych ostatnio mam problemy z rozpaleniem objawy sa taki ze gdy zasypie kociol mialem i rozpalam od gory drzewem to gdy zamkne gorna pokrywe to drzewo sie gasi tak jakby sie dusilo wydaje mi sie ze powietrze z dolnego nadmuchu nie przedostaje sie a z tylnych otworow jakby wogole nie dmuchalo nie wiem co mam z tym robic dmuchawa wyczyszczona i jeszcze jedno pytanie czy to normalne ze po rozpaleniu regulator pokazuje temp powiedzmy 55C a gdy go wylacze i po paru sekundach wlacze to pokazuje temp 65C i zaraz potem znowu 55C 57C regulator tronic 200

    • #60554
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Szuwar!

      Ustaw obroty maksymalne na 8 – 12 i zobacz jak w tym czasie kocioł się będzie rozpalał.
      Napisz czy w Twoim kotle jest dodatkowa regulacja w popielniku w postaci suwaka po prawej stronie pod rusztem czy nie?
      Napisz też jaki masz typ dmuchawy.

      Pozdrawiam

    • #60553
      szuwar
      Uczestnik

      witam nie ma zadnej regulacji jest tylo otwor a jesli chodzi o te ustawienia to juz probowalem i nic sie nie zmienia typ dmuchawy to WPA 120

    • #60552
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz mi jak stary masz kocioł i czy czyściłeś kiedykolwiek wirnik dmuchawy?

      Pozdrawiam

    • #60551
      szuwar
      Uczestnik

      kocioł mam od roku a wirnik czysciłem ok miesiąc temu czyszczę go po sezonie grzewczym i przed zastanawiam się czy to że długo się rozpala nie jest spowodowane podłogówką mam ok 80m2 podłogówki po ok 110 m w jednym zasilaniu i 3 grzejniki 90/60,3 180/60 i 1 120/60 i zastanawiam się czy piec nie jest za słaby na te wielkości,czytałem również na forum,że po zasypaniu pieca na maxa wystarcza to na ok 20h a u mnie jest to ok 8 do 10 przy temp. na zewnątrz ok -10c nastawy to 65c przedmuch co 20 na 20 obr min 2 max 4-5 w pomieszczeniach mam ok 21-22c budynek nowy jedno roczny dobrze ocieplony 15 styropian i 25 wata na poddaszu

    • #60550
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz do nas jakąś informację i w między czasie podjedzie ktoś do Ciebie w celu sprawdzenia poprawności działania kotła.

      Pozdrawiam

    • #60549
      PlayStation
      Uczestnik

      Czesc Szuwar

      Poradziłeś sobie z rozpalaniem pieca?
      Mam ten sam problem.

Oglądasz 22 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.