Smoła w kotle HT20

Strona główna Forum Kotły zasypowe Smoła w kotle HT20

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59911
      Tomekoref
      Uczestnik

      Witam niedawno zakupiłem piec ht20 , po dwóch tygodniach użytkowania pieca zauważyłem smołę w w górnej części kotła (górne drzwiczki)obecnie w piecu palę drewnem wysuszonym nastawa kotła jest ustawiona na 60stopni ale piec i tak osiąga temperaturę do 70stopni przy wyłączeniu się dmuchawy
      Jak temu zapobiec i czy są do tego jakieś środki?
      Drugie pytanie:
      Czy mogę palić w tym piecu kulkami miałowymi i jak szybko spalą się kulki przy pełnym załadunku w/w nastawie,zaznaczam że różnica temperatur między powrotem a zasilaniem wynosi 2stopnie

    • #59917
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz mi jakie masz ustawione parametry automatyki odnośnie dmuchawy. Wydaje mi się, że masz za duże obroty i to powoduje przegrzewanie kotła i smolenie zwłaszcza w podtrzymaniu.
      Z podanych różnic temperatur wynika też że masz mały rozbiór ciepła, proponuję abyś zmniejszył wydajność pompy obiegowej.
      Co do „kulek” miałowych to myślę że nie powinno być problemu z ich spalaniem. Proszę, abyś spróbował rozpalać je od góry.

      Pozdrawiam

    • #59916
      Tomekoref
      Uczestnik

      Dmuchawa ustawiona jest na 6 biegu , przedmuchy są ustawione książkowo pompa zamontowana wilo pico ustawiona na najniższych obrotach.
      Wystarczy jak nastawa pieca będzie ustawiona na 60stopni? Jeszcze jedno przy rozpalaniu z czopucha kapie czarna woda a czopuch jest dosyć ciepły.

    • #59915
      SERWIS
      Uczestnik

      Proponuję abyś obroty minimalne ustawił na 1 a maksymalne na 3.
      Temperatura 60 stopni powinna być wystarczająca, ale jeśli nie sprawi Ci to problemu to możesz podwyższyć do 70.

    • #59914
      Tomekoref
      Uczestnik

      Przestawiłem piec tak jak mówiłeś, ale co z tą smołą co powstała w piecu i kominie?
      A po przestawieniu tego pieca już nie będzie smolił?
      W starym piecu nic takiego się nie działo

    • #59913
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Użyj sadpalu a wszystko się wypali.

      Pozdrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.