piec RED PLUS piec osiaga max temperature 90 stop

Strona główna Forum Kotły zasypowe piec RED PLUS piec osiaga max temperature 90 stop

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59897
      ropusia69
      Uczestnik

      Witam. Mam taki nietypowy problem. Piec kopiłam 2 lata emu. Paliło się normalnie aż do teraz.Podczas rozpalania tzn w 1 godzinie palenia piec osiąga strasznie wysokie temperatury 85-95 stopni włącza się alarm na piecu a w obiegu gotuje mi się woda. I muszę interweniować poprzez wybranie żaru. Stało się tak gdzieś we wrześniu i dzieje się tak mniej więcej już co 2-3 dzień. Dodam iż w piecu dosłownie nic nie ma . Jest może zasypany w 1/4. co robić?

      Pozdrawiam Joanna

    • #59905
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Joanno, prawdopodobnie musiała nastąpić jakaś zmiana w kotle.
      Według mnie stawiałbym na sznur w drzwiach popielnicowych.
      Spróbuj dokonać regulacji na zamknięciu drzwi lub w ostateczności wymień sznur w drzwiach.

      Pozdrawiam

    • #59904
      ropusia69
      Uczestnik

      Witam ponownie.
      Wyregulowanie drzwi oraz wyciągniecie i przekręcenie sznura o 90 stopni nic nie dało. Sytuacja powtarza się.Ostatnio po 8 godzinach palenia dosłownie w ciągu ok 10 min temperatura podskoczyła z 62 do 75 stopni ( podrzuciłam do pieca w tym czasie 2 szufle małe węgla)i zaczęła mi się gotować woda w centralnym. Co robić z tym dalej.

      Joanna

    • #59903
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Mam jeszcze jeden pomysł, na dmuchawie jest metalową przysłona, przymknij ją tak, aby została szczelina na około jeden centymetr.
      Mam jeszcze jedną propozycję, ale o tym w następnej kolejności.

      Pozdrawiam

    • #59902
      ropusia69
      Uczestnik

      Witam. Dmuchawa jest w pełni zasłonięta.Tzn mam ją teraz odsłonić na ten 1 cm? Wczoraj był pan który montował mi całe centralne z piecem włącznie. Coś tam próbował po odpowietrzać zrobił większy spad na rurach. No i muszę poczekać na rozwój sytuacji. Ale on mówi że to chyba wina całego komputera,ponieważ wczoraj jak po poprawce rur dolał wodę co centralnego. Rozpalił i też mu urosła temperatura do 93 stopni. W piecu było tyko drzewo i 1 szufelka węgla.

      Byłam w sklepie gdzie zakupiłam piec i została zgłoszona awaria. Ale do dnia dzisiejszego nie było odzewu ze strony serwisu.

      pozdrawiam Joanna jankowska

    • #59901
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz w jaki sposób zgłoszona była reklamacja.
      Podglądałem konto serwis@heiztechnik.pl i nie ma tam tego typu zgłoszenia. Być może dlatego koledzy do Ciebie nie dzwonili.
      Poza tym masz rację, może na początek warto byłoby wymienić regulator, być może on coś szwankuje. Nie spotkałem się jeszcze z tego typu problemem.
      Zastanawiam się jeszcze nad kominem, być może masz bardzo duży ciąg kominowy. Aby to wykluczyć na jeden dzień otwórz delikatnie drzwi wyczystki kominowej po to, aby komin ciągnął bezpośrednio z kotłowni a nie z kotła.

      Pozdrawiam

    • #59900
      ropusia69
      Uczestnik

      Witam. Ja nie mam drzwi wyczystki kominowej. Na razie się uspokoiło. Największa temperatura to 75.
      Ciągle zastanawiam się co się takiego stało że po 2 latach palenia piec oszalał. he he
      Już drugą dobę nic się nie dzieje.Na razie czekam na rezultat.

      Zgłoszona reklamacje w sklepie. Kopie e-maila mam w domu:
      Zgłoszenie 5 grudnia 2012 14:54 z MATEX LEGNICA wada: kocioł zagotowuje wodę.

    • #59899
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Odnalazłem i jutro będę pytał kolegów z serwisu.

      Pozdrawiam

Oglądasz 7 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.