otwór powietrza wtórnego

Strona główna Forum Kotły zasypowe otwór powietrza wtórnego

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59885
      paczkowo
      Uczestnik

      Mam pytanko , w nowej wersji instrukcji przeczytałem ze przy paleniu miałem i drewnem nalezy zasłonic otwór w popielniku. Czy to prawda ? W jakim stopniu i czym go zasłonić ? Piec HT Plus 25

    • #59896
      paczkowo
      Uczestnik

      nie wiem czy powinna byc tam jakas przesówa lub cos w tym stylu ale u mnie jest poprostu otwór . Dodam że mam problem z końcowym spalaniem , ostatnie 3 gdziny piec chodzi na temperaturze okolo 40-45 stopni i maleje a temperatura zadana wynosi 55-65 stopni

    • #59895
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tego typu przesuwa występuje w najnowszych wyrobach.
      Napisz w jakim stopniu moczysz miał. Zaznaczam, że powinien on być dość mokry.

      Pozdrawiam

    • #59894
      paczkowo
      Uczestnik

      miał dzień wczesniej moczę, tak na 20 litrowe wiadro dodaje okolo 2 litrów wody.

    • #59893
      paczkowo
      Uczestnik

      a wracając do tego otworu to czy go czymś przysłonić skoro w nowszych piecach jest taka opcja ?? pytam bo moj piec mam około 1,5 miesiąca i jeszcze do końca nie rozgryzłem wszystkiego. zasyp przy temperaturach rzędu +5 stopni a w domu 22 wystarczał na około 15 godzin z czego wlasnie te ostatnie 2-3 godziny „nieefektywne” przez co dom się wychładzał plus kolejne 1,5 godziny na rozpalenie i w domu robi się 19 stopni

    • #59892
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Nie, w tej wersji nic się nie zasłania.
      Spróbuj wlać o jeden litr wody więcej w celu moczenia miału.

      Pozdrawiam

    • #59891
      paczkowo
      Uczestnik

      a jeszcze jedno pytanie , czy pompa powinna byc zamontowana na zasilaniu czy powrocie ? u mnie jest tak patrzac w kolejnosci od pieca , piec-rozdzial na CWU-zawór 3D-pompa. i czy powinna byc podłączona przy piecu jako pompa CO czy jako pompa Zawór ?

    • #59890
      SERWIS
      Uczestnik

      Z reguły montuje się na zasilaniu, ale w przypadku węglówek proponuję zamontować na powrocie bo istnieje ryzyko zagotowania wody.

      Pozdrawiam

    • #59889
      paczkowo
      Uczestnik

      witam, nadal mam problem z wypalaniem się wsadu . piec załadowany do pełna utrzymuje temperaturę zadaną przez okolo 11 godzin po czym temperatura spada do okolo 40-45 stopni i tak się utrzymuje przez okolo 4 godziny po czym dalej spada. czy tak powino być ?? czytając na innych forach o zurzyciu rzędu 20-30 kg na dobę przy podobnych metrarzach budynków i przy podobnym ociepleniu wydaje mi się że jest to zurzycie durze . Próbowałem palić jeszcze bardziej mokrym miałem jak i bardziej suchym i sytuacja sie nie zmieniła.

    • #59888
      paczkowo
      Uczestnik

      wlasnie byłem w kotłowni , na piecu 40 stopni a na ruszcie jeszcze dobre 15 cm żaru.

    • #59887
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      W takim przypadku podnieś obroty dmuchawy.
      Sprawdź też czy to jest jeszcze węgiel czy gorący popiół.

      Pozdrawiam

Oglądasz 10 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.