sterwonik

Strona główna Forum Kotły zasypowe sterwonik

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59871
      konrad960229
      Uczestnik

      Witam
      Mam pytanko.
      mam sterownik ht tronic 200
      Jest funkcja H1, H2, H3 i D0 i D1 i co to oznacza w instrukcji nic nie pisze o tym. Prosil bym o pomoc
      Ja mam ustawione na H1 i D0 oryginalnie tak bylo
      heiz technik q plus 25kw
      dmuchawa wpa 117

    • #59877
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      H- oznacza histerezę, 1 to jeden stopień a 2 to dwa stopnie. Proszę abyś ustawił H2.
      d- to typ dmuchawy, nie pamiętam co należy wbrać dla dmuchawy WPA 117, ale jutro postaram się napisać.

      Pozdrawiam

    • #59876
      konrad960229
      Uczestnik

      Mogl bys bardziej wytlumaczyc z ta histeryza??
      I tak na marginesie ja nie mam pompy cwu tylko jedna na wszystko (zbiornik cieplej wody i grzejniki)

    • #59875
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Histereza to martwe pole temperaturowe w którym nie zachodzi żadna reakcja.
      Jeżeli mamy histerezę ustawioną na dwa stopnie (H2) to kocioł wyłączy się po uzyskaniu temperatury zadanej a załączy się dopiero wtedy gdy spadnie o dwa stopnie poniżej zadanej. Gdyby było H3 to kocioł załączył by dmuchawę po spadku temperatury od zadanej o trzy stopnie.
      Gdyby nie było histerezy i np. kocioł miałby zdaną temperaturę 60 stopni to przy 60 wyłączałby dmuchawę a przy 59 załączałby. Gdyby temperatura wahała się i skakała raz 59, raz 60 i tak na zmianę to dmuchawa załączałaby się i wyłączała przez co mogłaby się uszkodzić.

      Pozdrawiam

    • #59874
      konrad960229
      Uczestnik

      Dziekuje juz rozumiem.
      ale to d na ktore ustawic?
      i tez bym chcial wiedziec co to jest

    • #59873
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Powinieneś mieć ustawione D1.

      Poydrawiam

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.