Jakie parametry dla kotła HT

Strona główna Forum Kotły zasypowe Jakie parametry dla kotła HT

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #60470
      basti
      Uczestnik

      Witam.

      Posiadam kocioł HT. W kotle jest palone węglem. Interesuje mnie jakie dokonać najlepsze nastawy by kocioł był najwydajniejszy.
      Czyli:
      – trmp.
      – czas przedmuchu
      – długość przedmuchu
      – obroty minimalne
      – obroty maksymalne
      – czas rozpalania

    • #60479
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Po pierwsze należy zadać pytanie czy jest to węgiel drobny czy gruby. Jeśli jest to drobny węgiel to zalecamy aby rozpalanie następowało od góry.
      Co do nastaw to podaję poniżej:
      – temp. – powyżej 60 0C
      – czas przedmuchu – 5 s
      – czas między przedmuchami – 9 min
      – obroty minimalne – 1
      – obroty maksymalne – 4
      – czas rozpalania (nie znam tego parametru, podaj jaki masz typ regulatora)

      Pozdrawiam

    • #60478
      basti
      Uczestnik

      Mój regulator to HT tronic 300/350

    • #60477

      Czy w kotłach HT i HT Plus dostarczanie powietrza następuje tylko przez nadmuch wymuszony,czy można stosować miarkownik ciągu?(naturalny ciąg)Wiem,że przy spalaniu miału nadmuch jest raczej konieczny,ale węgiel można by spalać przy ciągu naturalnym.Jeszcze jedno,chodzi mi o ruszt ruchomy,co myślicie o takim rozwiązaniu?
      Pozdrowienia

    • #60476
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Rzeczywiście, nie zakładaliśmy wersji HT do współpracy z miarkownikiem ciągu. Wszystkie kotły HT wyposażone są w tej chwili w dmuchawy. Być może z czasem zostanie wprowadzona wersja bez dmuchawy, o ile będzie takie zainteresowanie.

      Basti, sprawdzałem i nie ma w tej automatyce czasu rozpalania, który to byłby ustawiany. Taki parametr ma być wprowadzony w najbliższym czasie.
      W tej chwili czas rozpalania jest stały i jest określony na dwie godziny. Jeśli w dwie godziny kocioł nie osiągnie zadanej temperatury to wyłączy się z powodu nieudanej próby rozpalenia.

      Pozdrawiam

    • #60475
      basti
      Uczestnik

      Mam pytanko. Co się stanie jak zredukuje czopuch z 160 na 120 taki mam komin. Dodam jeszcze że jego długość to 14m. Piec to HT 20

    • #60474
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam Basti

      Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie ze stuprocentową pewnością.
      Spotkałem się kiedyś z czymś podobnym i nie było większych problemów, zwłaszcza że tam był dużo niższy komin.
      W związku z tym uważam że powinien on zdać egzamin, oczywiście mam nadzieję że jako komin będzie tam stalowa rura 120 mm.
      Jeśli będziesz mógł to napisz czy komin się sprawdził.
      Acha, jeszcze jedno, sprawdź czy komin wystaje nad kalenicę.

      Pozdrawiam

    • #60473
      basti
      Uczestnik

      Witam.

      Dziś podłączyłem piec do rur 120. Wylot z 160 na 120. Potem trójnik i 12m w górę. Piec rozpala się normalnie. Na wyłączonym wentylatorze i otwartej klapie u dołu piec pali dobrze. Nic nigdzie nie dymi po otwarciu klapy wsypowej. Przy włączonym wentylatorze na wyczystce też nie ma dymu. To mam nadzieje że wszystko będzie dobrze. Dziękuje za wszystkie rady. Teraz tylko cieszyć się ciepełkiem. 🙂

    • #60472
      SERWIS
      Uczestnik

      witam

      Też cieszę się że wszystko jest OK.

      Pozdrawiam

Oglądasz 8 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.