dobór kotła

Strona główna Forum Kotły zasypowe dobór kotła

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59834
      krzysiek w
      Uczestnik

      witam, mam pytanie odnośnie Q HIT Plus 15kw i 20kw.
      posiadam dom 140m2 ocieplony styropianem 5cm, okna plastikowe parę słów o instalacji – 27 żeberek aluminiowych ferroli POL.5 500, 27 żeberek POL.8 800, 2 grzejniki PANELOWE C22 600×1400, jeden 600×600 i jeden grzejnik łazienkowy 600w, bojler 80l podwójna wężownica, niestety stalowe rury o sporych przekrojach. w instalacji ok 300 litrów wody.
      Zależy mi na jak najmniejszym zużyciu paliwa, sprzedawca proponuje mi 15kw, ale boje się że będzie za mały, wolał bym zasięgnąć inf. od producenta, do spalania używam węgla orzech i drzewa sosnowego,
      pozdrawiam

    • #59841
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Twój sprzedawca ma rację, jeśli idzie o moc to 15 kW będzie w zupełności wystarczający, jednak jeśli liczyłbyś na dłuższy czas stałopalności to wybierz 20 kW, ma on większą komorę załadunkową.

      Pozdrawiam

    • #59840
      krzysiek w
      Uczestnik

      a który model będzie bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa? Czy posiadacie dane zużycia kg/h??? Mam też pytanie odnośnie sprawności jaką uzyskują te modele???
      pozdrawiam

    • #59839
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Każdy z naszych modeli ma podobną sprawność.
      Jednak sprawność ta nie była badana i jej nie podajemy.
      Chodzi tu o fakt że papier wszystko przyjmuje i wielu producentów podaje sprawności wręcz niemożliwe do osiągnięcia.
      Sprawność w dużej mierze będzie zależała od Ciebie, czyli od sposobu spalania i zastosowanego paliwa.
      Wiem jedno, jesteśmy chwaleni za wykonanie kotłów ekonomicznych i to klienci często dają tego wyraz.
      Najłatwiej jest to sprawdzić poprzez pomiar temperatury spalin, a w naszym przypadku podczas normalnej eksploatacji waha się ona około 120 stopni.

      Pozdrawiam

    • #59838
      krzysiek w
      Uczestnik

      witam, chciałem zadać pytanie odnośnie Kocioł Q HIT Plus 11kw czy zdoła ogrzać powierzchnie ok.120-130m2, domyślam się że najlepszym rozwiązaniem była by 15kw, ale niestety warunki kotłowni nie pozwalają na takie rozwiązanie.
      pozdrawiam

    • #59837
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Oczywiście kocioł 11 kW bezie wystarczający, jednak będzie miał krótszy czas stałopalności niż 15 kW.

      Pozdrawiam

    • #59836
      krzysiek w
      Uczestnik

      witam, zakupiłem jednak kocioł Q hit plus 15kw, jak narazie wydaje się być wystarczający, stało-palność na jednym załadunku wynosi ok 12-15h paląc od góry węgiel. piec wykazuje umiarkowany apetyt na paliwo w porównaniu z jego poprzednikiem. Szkoda że nie posiada ruchomych rusztów, to w dużym stopniu ułatwiło by jego obsługę.
      pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.