spalanie miału ht plus

Strona główna Forum Kotły zasypowe spalanie miału ht plus

Oglądasz 28 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59804
      paczkowo
      Uczestnik

      Witam , mam pytanie . Czy miał powinien sie palis „na powierzchni ” ?? U mnie wyglada to tak że zaraz po rozpaleniu pali się na powierzchni a tak po pół godzinie żar zchodzi w głąb az do rusztu a góra się nie pali poza palącymi sie gazami. w efekcie po okolo 12 godzinach pozostaje duzo miału nie spalonego na górze a temperatura na kotle jest daleka od zadanej.

      i drugie pytanie , czy ustawiając zawór 3D tak aby na grzejniki szła niższa temperatura to czy wsad w piecu nie powinien starczać na dłużej ??

      ustawienia:
      dmuchawa min 2
      dmuchawa max 7
      przedmuch 16 sekund co 3,9 minuty na 5 biegu
      temp zadana 56-61

    • #59833
      paczkowo
      Uczestnik

      i jeszcze jedno , jak wyeliminować strzały z pieca w pierwszych dwóch godzinach palenia ??

    • #59832
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przyczyny tego problemu mogą być dwie, za suche paliwo i zbyt duże obroty dmuchawy.
      Strzelanie to efekt zejścia żaru w dół.

      Pozdrawiam

    • #59831
      paczkowo
      Uczestnik

      czyli jakie nastawy spróbować ??
      zmniejszyc predkość minimalną czy maksymalną ??
      rozumiem ze rozpalanie tez zmniejszyc bo mam ustawione na 6 .

      co z przedmuchami ?

    • #59830
      SERWIS
      Uczestnik

      Proponuję abyś ustawił rozpalanie na 6 a obroty maksymalne na 4.
      Gdyby kocioł nie był w stanie przez długi czas rozgrzać się to możesz te obroty zwiększyć.
      Najważniejsze jednak jest aby miał był dostatecznie mokry.

      Pozdrawiam

    • #59829
      paczkowo
      Uczestnik

      no i niestety wybuchy nadal występuja, miał bardzo mokry. ustawienia dmuchawa min 1 max 4 , rozpalanie 6 , przedmuchy co 2 minuty na 20 sekund przy biegu 4.

      Kocioł strzela po jakimś czasie od załączenia dmuchawy, w podtrzymaniu podnosi temperature do okolo 65 staopni a zadana jest 60

    • #59828
      paczkowo
      Uczestnik

      wczoraj poswiecilem trochę czasu i obserwowałem co się dzieje i podczas rozpalania żar jest na powierzchni ale tak po godzinie na górze jest ciemno, 1/3 pieca wypaliła się praktycznie bez widocznego ognia a z komina wydostawała się duża ilość białego dymu

    • #59827
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Musisz dalej zmniejszać obroty dmuchawy, zwłaszcza w rozpalaniu.
      Biały dym to najprawdopodobniej skondensowana para wodna.

      Pozdrawiam

    • #59826
      paczkowo
      Uczestnik

      właśnie piec zaczął się wygaszac a na ruszcie jeszcze dobre 5-10cm żaru ale bez temperatury, musiałem podnieść obroty dmuchawy na 6 żeby dalej się paliło.

      Nierozumiem, czy maksymalne obroty mam obniżyć aż do 3 a minimalne do 1 ? a pod koniec cyklu mam zwiększać moc dmuchawy ??
      Przy tak małych obrotach nie bedzie sie właśnie wytwarzał głównie dym zamiast ognia ??

    • #59825
      paczkowo
      Uczestnik

      witam , czy panowie juz cos wymyślili na mój problem . jeden Pan z którym rozmawiałem mówił że napiszecie rozwiązanie na forum

      Pozdrawiam

    • #59824
      paczkowo
      Uczestnik

      niestety zalecenia rozpalania na biegu 3 nie daja skutku , przez godzine sie nie rozpaliło, przestawiłem na 4 bieg i nadal ma problem z rozpaleniem , całe drewno nad miałem sie wypaliło a miał sie żarzy tak z 3-4 cm ponizej powierzchni i daje bardzo duze ilości dymu, podejrzewam że noc będzie cięzka przez strzały. Dodam że znajomy wziął ode mnie miał i pali się doskonale

    • #59823
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Z tego co wiem to rozmawiałeś z kolegą z serwisu.
      Muszę się z nim porozumieć i chyba podjedzie do Ciebie ktoś w celu powiększenia otworów powietrza wtórnego.
      Jutro napiszę co ustaliliśmy.

      Pozdrawiam

    • #59822
      paczkowo
      Uczestnik

      Dziś jestem cały dzień w domu i dopiero rozpalam w piecu (nie tak jak wczesniej na noc) i poswięce kilka godzin na obserwację, częsciowe zakrycie rusztu kartonami troche poprawiło sytuację tylko jest to uciażliwe bo trzeba kartony ciać na paski tak aby co druga szpara w ruszcie była zakryta.

      A jeśli rozwiercicie otwory powietrza wtórnego to nie wpłynie negatywnie na spalanie miału gorszej jakośći ??

    • #59821
      SERWIS
      Uczestnik

      I tu jest haczyk. Dlatego w najnowszych wersjach wprowadzamy regulację stosunku powietrza wtórnego do pierwotnego.
      Ale boz obawy, jeżeli powiększymy otwory PW to przy gorszym miale kilka z nich można zakleić sylikonem wysokotemperaturowym i będziesz mógł palić miał gorszej jakości.

      Pozdrawiam

    • #59820
      paczkowo
      Uczestnik

      a moze zamiast bawić sie później w zaklejanie to lepiej uspawać coś w stylu kanału od otworu w popielniku do kanałów powietrza wtórnego i w tym kanale taką regulację zastosować ??

    • #59819
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Teoretycznie tak, tylko na odległość jest to trochę trudne.

      Pozdrawiam

    • #59818
      paczkowo
      Uczestnik

      Jeśli chcecie to jutro mogę wymierzyć i wam rysunek z wymiarami wysłac a z resztą macie napewno dokładne wszystkie wymiary kotła

    • #59817
      SERWIS
      Uczestnik

      Nie jest to takie łatwe.
      W nowych kotłach dół jest całkowicie inny.

      Pozdrawiam

    • #59816
      paczkowo
      Uczestnik

      Witam , wiadomo już cos co z miom przypadkiem ??
      dzis ustawiłem dmuchawe min na 4 i wybuchów nie było ale za to cały zasyp spaliło w 14 godzin

      Nie wiem co zrobić bo wg mnie rozwiercanie a później zaklejanie otworów jest bez sensu , co zmiana opału to inna kombinacja

    • #59815
      SERWIS
      Uczestnik

      Niestety nie ma jednego rozwiązania dla każdego rodzaju paliwa, przykro.

      Pozdrawiam

    • #59814
      paczkowo
      Uczestnik

      no to jak to jest że kupując kocioł miałowy nie można palic miałem bardziej kalorycznym ??

    • #59813
      paczkowo
      Uczestnik

      właśnie wróciłem z kotłowni , po kilku wybuchach otworzyłem drzwiczki popielnikowe i zauwazyłem że żar zszedł do samego rusztu w 4 miejscach , dokładnie pod dyszami powietrza wtórnego i z przodu przy tej przesłonie blaszanej co jest na ruszcie przy drzwiczkach popielnicowych(ta przesłona ma 2 otwory na których jest zamocowane i to właśnie w tych miejscach był żar) w momencie załączania dmuchawy to właśnie żar przy ruszcie sie pożądnie rozgrzewa co skutkuje gazowaniem miału i zbieraniem się kolosalnych ilości nie palącego się dymu w komorze paleniskowej.
      Dym ten wybucha w momencie gdy płomień od żaru znajdującego się na dole wydostanie się na powierzchnię

    • #59812
      palacz007
      Uczestnik

      witam

      poradziłes sobie z tym piecem? jakie masz ustawienia obrotow dmuchawy i jaka masz dmuchawę tzn model- wpa07?

    • #59811
      paczkowo
      Uczestnik

      minimalne miałem od 1 do 2 , specjanej róznicy nie bylo poza szybszym rozdmuchaniem żaru,
      maks testowane 3-6 równiez bez zmian.
      zauwazyłem że u mnie nie ma różnicy jaka jest temp na zewnątrz , i tak zasyp pali sie okolo 20 godzin.
      dmuchawa WPA 07

    • #59810
      paczkowo
      Uczestnik

      no to co zrobimy z moim piecem ?? dodam ze nieważne jaka temp na dworze to zurzycie cały czas takie samo

    • #59809
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Napisz do nas na adres serwisowy wiadomość z kontaktem do siebie. Spróbuję się z Tobą skontaktować i podjechać aby zobaczyć co może się dziać u Ciebie.
      Koniecznie napisz w temacie wyraz FORUM abym mógł tę wiadomość odszukać.
      Jeżeli na niskich obrotach masz problem z opanowaniem dmuchawy to spróbuj przymknąć przysłonę dmuchawy.

      Pozdrawiam

    • #59808
      paczkowo
      Uczestnik

      Nie tyle że problem z opanowaniem, problem jest taki że spalanie miału cały czas wychodzi okolo 20 godzin niezaleznie od ustawień i temperaury zewnętrzenej. Poza tym problem z strzałami w piecu, zakrywanie rusztu nie pomogło, poprostu wydzielają się tak duże ilości dymu że jak pojawia się płomień to następuje wybuch

    • #59807
      Norbert
      Uczestnik

      Witam
      Dlaczego w instrukcji jest napisane żeby palić mokrym miałem. Czy palenie mokrym miałem nie spowoduje wytważanie się kondesu pary wodnej co ma negatywny wpływ na komin i piec
      Pozdrawiam

    • #59806
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Suchy miał będzie wybuchał w momencie, gdy wentylator podniesie pył węglowy.
      Przy suchym miale żar będzie się szybko zaniżał i to spowoduje niedopalanie wsadu.

      Pozdrawiam
      Serwis Heiztechnik

Oglądasz 28 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.