Ustawienia HT tronic 320 w kotle HT 20

Strona główna Forum Kotły zasypowe Ustawienia HT tronic 320 w kotle HT 20

  • Ten temat ma 6 odpowiedzi, 3 odpowiedzi, a ostatnio został zaktualizowany 11 lat temu przez SERWIS.
Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59778
      Żuraw
      Uczestnik

      Witam.

      Dom poniemiecki, mury nieocieplone, strop i dach docieplone wełną, powierzchnia do ogrzania 150m.

      Cały czas próbuję ustawić parametry tak by nie dokładac co dwie godziny 🙁 Palę mieszanką ekogroszku i drewna( drewno raczej mokre + dwie szufle ekogroszku), komora cała zapakowana wystarczy na max 2 godzinki.

      Myślałem,że mając taki kocioł, jeden pełen załadunek wystarczy na minimum 6 godzinek.

      1. Jakie zrobić ustawienia ???

      Proszę o pomoc 🙂

    • #59785
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Kawałki drewna ustaw pionowo, węgiel usyp obok i obroty dmuchawy ustaw na niskie.
      Drugi sposób, ułóż drewno, węgiel, drewno węgiel i rozpal od góry.

      Pozdrawiam

    • #59784
      Żuraw
      Uczestnik

      Witam.
      Cały czas testuję ustawienia kotła.

      Na tę chwilę cały kocioł zasypuje węglem brunatnym, wystarcza to na 3 godziny. Nie ukrywam, to jest problem.

      Ustawienia: 60 stopni, obroty max 5, obroty min 1, pauza przedmuchu 7,0min, bieg przed.2, czas 3 sekundy.

      Jak ustawić by piec trzymał min 10 godz.

      Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz.

    • #59783
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Ustaw obroty maksymalne na 3.

      Pozdrawiam

    • #59782
      Wojtek
      Uczestnik

      Podejrzewam, że nie masz zaworu czterodrogowego. Są same zalety: na pewno dłużej by się w piecu paliło, żywotność kotła jest większa, bo zabezpieczony jest powrót przed niską temp.
      Najwyższą sprawność kocioł osiąga w temp. 80-90st.C. Problem polega na tym, że ta temperatura jest zdecydowanie za wysoka jak na grzejniki. Rozwiązaniem znowu jest zawór 4d, który obniża temp. w układzie co zachowując jednocześnie wysoką temp. na kotle.
      Sądzę, że serwis może potwierdzić:)

    • #59781
      Żuraw
      Uczestnik

      obroty max przestawiłem na 3 . Dziś palę mokrym drewnem + węgiel brunatny.

      A jak wygląda ten zawór ???

      Ja w kotłowni mam jakiś taki zawór(głowice) który reguluję temperaturę w całym systemie. czy to o to chodzi?

    • #59780
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Tak, ten zawór o którym piszesz to chyba właśnie jest zawór mieszający. Dlatego nie musisz obawiać się zbyt wysokiej temperatury na kotle, bo możesz ją później obniżyć poprzez ten zawór.

      Pozdrawiam

Oglądasz 6 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.