q plus problem z paleniem

Strona główna Forum Kotły zasypowe q plus problem z paleniem

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #59767
      palacz007
      Uczestnik

      Witam serdecznie!

      Od miesiąca jestem posiadaczem kotła q plus 25, z którym mam problem.
      Problem przede wszystkim dotyczy rozpalenia- ładuję miał do poziomu otworu zasypowego, wrzucam trochę kartonów, gazet i drewna i podpalam. Przy otwartych drzwiach spalanie jest bardzo ładne, problem pojawia się gdy zamykam drzwi. W kotle zaczyna wytwarzać się mnóstwo białego gestego dymu, ogień zaczyna się dusić, temperatura przestaje rosnąć a ja zaczynam sie-przepraszam za wyrażenie- wku….ć!
      próbowałem różnych ustawień- temperatura zadana-55-60st., obroty maxymalne od zalecanych 6 do max 12, minimalne od 6 do 11. Ustawiłęm na najwyzszym biegu ale i tak mam wrażenie że do komory spalania nie dostaje się powietrze z dmuchawy. Sprawdzalem drożność tylnych kanałów i nic tam nie mam natomiast powietrze chyba tam nie dmucha. W popielniku mam suwak do regulacji i wydaje mi się że najlepiej gdy jest w pozycji blokujacej powietrze w tylnych kanalach a otwor w popielniku jest odsloniety. wtedy po dluższym czasie miał sie rozpali ale od strony drzwi zasypowych i pionowo do dołu. Czyli generalnie do d..y:(
      Jeżeli już się rozpali to i tak ciężko jest osiągnąć temperature zadaną- zazwyczaj dochodzi do 52-53 st. a w piecu jest ciemno.
      W poprzednim piecu nie mialem w popielniku otworu doprowadzajacego powietrze i było ok. W jakiej pozycji ustawić ten suwak i jaki obroty ustawić żeby się góra ładnie rozpaliła?
      Samo paliwo jest ok zarówno jeżeli chodzi o wilgotnosć jak i kaloryczność sprawdzałem w dwóch innych piecach.
      Wiem że podobny problem już sie pojawiał na forum ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

    • #59777
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Najwidoczniej masz bardzo drobny miał i aby go rozpalić należy dmuchnąć więcej powietrza pod ruszt.
      W tym celu przesuń suwak maksymalnie do tyłu i ustaw obroty dmuchawy około 6 – 8.
      Rozpalaj raczej w tylnej części kotła.

      Pozdrawiam

    • #59776
      palacz007
      Uczestnik

      Hej, dzieki za szybką odpowiedź!

      na suwaku mam dwie pozycje jedna odsłania otwór w popielniku, druga go zasłania w 90%- rozumiem że ma być w pozycji gdzie cały otwór jest zasłoniety? ale czy wtedy jakies powietrze będzie dmuchać przez kanały na tylnej sciance kotła? miał nie jest jakiś super drobny ale sprobuje go rozpalić przy 8 biegu dmuchawy. I jeszcze jedno pytanie czy obie blachy do zasloniecia otworów zasypowego i w popielniku zawsze muszą być załozone?

      edit:

      trzy godziny temu rozpaliłem zgodnie z poradą udzieloną wyżej- efekt jest zerowy, wręcz gorszy niż poprzednio. Drzewo które włozyłem na miał spaliło się w ok 70% zostały niedopalone kawałki, ciągle w piecu jest mnóstwo białego duszącego dymu. Zacząłem od biegu 6 na dmuchawie, po ok 1,5 godz zmieniłem na 8 potem na 10 i nadal nic. miał który się rozpalil to śladowe ilości przy tylnych kanałach doprowadzających powietrze i spalał się w niewielkim stopniu w dół tylnej sćiany. temperatura zadana włączenia pompy-55 st. zoatałą osiągnięta może trzy razy i spadała gdy pompka zaczęła pracować. teraz przesunęłem suwak tak żeby większość powietrza szła w tylne kanały ale rewelacji się nie spodziewam. pytanie- co jest nie tak?

    • #59775
      paczkowo
      Uczestnik

      Czegoś nie rozumiem , u mnie wystepuje podobny problem z tym że kocioł osiąga zadaną temperaturę ale miał się tak samo pali. Nie na powierzchni tylko zchodzi w dół i serwis powiedział że za dużo powietrza idzie z popielnika bo miał za kaloryczny. a u ciebie kolego piszą że za mało, dziwne to troche.

    • #59774
      SERWIS
      Uczestnik

      Kolego Palacz, najprawdopodobniej masz dmuchawę WPA O7. Jeśli tak to napisz do serwisu i wyślą Ci dmuchawę WPA 06 o innej charakterystyce i większej wydajności powietrza. Ta dmuchaw przedmucha Ci miał bez problemu.

      Pozdrawiam

    • #59773
      palacz007
      Uczestnik

      przez noc jakoś się rozpaliło w piecu, ale po 8 godzinach jeszcze było pełno dymu i mało żaru. Teraz żaru też nie widać, pojawiają sie tylko płomienie nad miałem ale temeratura dobiła do 53 st.
      faktycznie mam dmuchawę wpa 07 o mocy 34W.
      czy wymiana dmuchawy pomoże?

    • #59772
      palacz007
      Uczestnik

      SERWIS napisał:

      Kolego Palacz, najprawdopodobniej masz dmuchawę WPA O7. Jeśli tak to napisz do serwisu i wyślą Ci dmuchawę WPA 06 o innej charakterystyce i większej wydajności powietrza.
      Pozdrawiam

      możesz podać mi adres na który mam pisać lub nr telefonu? czy serwis przyjedzie wymienić ten wentylator czy bedzie to moje zadanie, chodzi o to żeby nie stracic gwarancji

    • #59771
      SERWIS
      Uczestnik

      Witam

      Przepraszam, że długo nie pisałem, ale byłem poza firmą.
      Aby wymienić dmuchawę napisz reklamację na nasz adres serwisowy i tam koledzy oddzwonią do Ciebie i ustalą szczegóły.

      Pozdrawiam

    • #59770
      palacz007
      Uczestnik

      Wysłałem zgłoszenie reklamacyjne na początku tygodnia i zero odzewu, proszę o jakąs informację kiedy można spodziewac sie serwisanta?

    • #59769
      SERWIS1
      Opiekun forum

      Witam

      Jeżeli nikt się z Panem nie skontaktował proszę o kontakt pod numerem telefonu 664 784 500. Kontaktujemy się w pierwszy dzień roboczy po otrzymaniu zgłoszenia – możliwe że wiadomość nie dotarła.

      Pozdrawiam
      SERWIS Heiztechnik

Oglądasz 9 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.