dobór kotła Q PLUS

Strona główna Forum Kotły zasypowe dobór kotła Q PLUS

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #60447
   Bodzak Marek
   Uczestnik

   zdaję sobie sprawę że temat powtórzę ale sprawa jest bardzo pilna gdyż stary piec pękł.wybrałem heiztechnik Q Plus.dom piętrowy 120m ocieplony 5cm styropian,stropodach,zasobnik cwu 150 litrów,grzejniki stalowe płytowe,okna plastiki-jakiej mocy kocioł?chciałbym palić miałem ale inne paliwo też możliwe.czy możliwe jest włączenie w przyszłosci w obieg kolektorów słonecznych z zasobnikiem do cwu.czy pomimo zapisu w instrukcji że kocioł powinien być w instalacji otwartej można go zamontować w instalacji zamkniętej z zastosowaniem ZAWÓR SCHŁADZAJĄCY DWUFUNKCYJNY
   REGULUS DBV-1
   Temperatura otwarcia: 100oC (+0C-5C)
   Maksymalna temperatura robocza: 120oC
   Maksymalne ciśnienie w kotle: 4 bar
   Maksymalne ciśnienie wody chłodzącej: 6 bar
   Nominalny przepływ wody dla p 1 bar : 1,90m3/godz
   Gwint: 3/4 „

  • #60449
   SERWIS
   Uczestnik

   Witam

   Jeśli idzie o moc kotła to w zupełności wystarczy Ci Q PLUS 15 kW, natomiast jeśli idzie o stałopalność to lepszy byłby 25 kW gdyż ma dużo większą komorę załadunkową.
   Polecam kocioł w nowej wersji Comfort z nowoczesną i czytelną automatyką z możliwością podłączenia termostatu pokojowego a nawet z wyjściem na zawór mieszający. Informacje dostępne w zakładce do pobrania / cennik / cennik z 23% VAT.

   Pozdrawiam i życzę udanych wyborów

   Co do układu zamkniętego to przy wykorzystaniu termicznego zaworu bezpieczeństwa możesz go zamontować bez ryzyka utraty gwarancji.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.